Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Havarijní kácení stromu v Ruské

V rámci odborné kontroly stromů byl v Ruské ulici, v blízkosti křížení s ul. Nad Primaskou, identifikován topol kanadský ve výrazně zhoršeném zdravotním stavu. Má sníženou vitalitu, koruna je z větší částí uschlá, kmen zhruba v polovině obvodu vykazuje odumření a infekci. Na bázi kmene jsou patrné plodnice lesklokorky (Ganoderma spp.).

Stabilita stromu je značně zhoršená a tím vzniká vysoké riziko ohrožení provozní bezpečnosti obyvatel. Proto musíme bohužel přistoupit k jeho urychlenému odstranění. Zároveň informujeme, že v ulici Ruská bude v několika postupných etapách probíhat odborné ošetření stromů, informuje Praha 10 na svých stránkách.


Autor: Alo

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru