dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Havárie: tisíce lidí měly Velikonoce bez vody
Cisterny v pohotovosti! Na tento způsob dodávek vody se musí o Velikonocích spoléhat tři desítky tisíc lidí z Prahy 10. Ilustrační foto: archiv

Havárie: tisíce lidí měly Velikonoce bez vody

Nedělní havárie vodovodu o průměru 80 centimetrů na křižovatce ulic U břehu a K Horkám v zahrádkářské kolonii v Praze 10 způsobila, že zhruba 30 000 obyvatel Zahradního města, sídliště Skalka a sídliště Košík bylo na velikonoční pondělí bez dodávek vody. Lidé se museli spoléhat na zásobování cisternami.

V oblasti, kde došlo k havárii, jsou restaurace, bary, obchody a další podniky, které byly také bez vody. Některé z nich zůstaly v pondělí zavřené, jiné však fungovaly. 

V dané lokalitě byly desítky zásobovacích vozů. V noci z neděle na pondělí probíhaly manipulace na vodovodní síti. Havarovaný vodovodní řad je dlouhý a musel se kompletně vypustit. 

Opravu komplikoval podmáčený terén, jelikož na místě při vzniku havárie vytékalo 300 litrů za sekundu. 

Vodovod se podařilo opravit v neděli zhruba v 16 hodin. Pak se ale ještě musel tlakovat a napouštět. Běžný provoz byl obnoven 19 hodin.

Poškozený vodovod je z roku 1980. Průměrné stáří vodovodních řadů v Praze je zhruba čtyři desítky let. Příčinou aktuální havárie byla podélná prasklina.

„Pražské vodovody a kanalizace se omlouvají občanům za způsobené komplikace,“ uvedl mluvčí společnosti Ondřej Pokorný.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru