Dnes Pátek - polojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hasiči zažili klidnější silvestrovskou noc, obavy z pyrotechniky se nepotvrdily
Hasiči zasahovali u menšího požáru plastové části osobního auta v Braníku. Foto: HZS Praha

Hasiči zažili klidnější silvestrovskou noc, obavy z pyrotechniky se nepotvrdily

Během silvestrovských a novoročních oslav zasahovali pražští hasiči u osmnácti požárů, které souvisely se zábavní pyrotechnikou.

Do půlnoci to bylo šest drobnějších požárů křoví a zbytků pyrotechniky, od půlnoci pak dalších 12 požárů.

První výjezd roku 2021 měla čtyři minuty po půlnoci jednotka z chodovské stanice, která vyjela k požáru křovin.

Mimo menší požáry hasiči likvidovali i požár dřevěných palet v Řeporyjích na ploše 10 krát 5 metrů, plastové části osobního auta v Braníku a požár pyrotechniky v nákladovém prostoru dodávky v ulici Radimova.

Obavy, že lidé budou pyrotechniku odpalovat z oken a balkónů svých bytů, se nakonec nepotvrdily. Jen v Řepích jsme zkontrolovali již uhašený požár papírových zbytků po pyrotechnice na balkóně jednoho z bytů panelového domu.

Pražští hasiči tak zažili jednu z nejklidnějších silvestrovských nocí za posledních deset let.

„S ohledem na koronavirus, který postihl i pražský hasičský sbor, jsme mírně navýšili minimální stavy. Pomáhaly nám také dobrovolné jednotky," sdělil mluvčí sboru Martin Kavka.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

Včera ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

Včera ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru