dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Zpravodajství

Hasiči zasahovali u požáru podkrovního bytu nedaleko magistrály, pomohla jim Cobra

Požár podkrovního bytu ve Wenzigově ulici v Praze 2 uhasily včera odpoledne dvě jednotky hasičů. Hasiči z centrály a Strašnic přijeli k požáru bytu v době, kdy už hořelo plamenem téměř vše. Bylo to krátce po 16. hodině, oheň měli pod kontrolou v 16:44, vyhledávání skrytých ohnisek požáru termokamerou a dohašovací práce trvaly téměř do 19. hodiny. 
cobra-hasici-nahled

K hašení bylo použito hasící a řezací zařízení Cobra, které umí řezat vodou a rychle snižovat vysoké teploty.

„Požárem bylo zničeno vybavení a zařízení místnosti, dále část střešní izolace a část dřevěné podlahy. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun. V průběhu došetřování příčin vzniku požáru se však může ještě změnit.

„Při požáru jsme nemuseli nikoho zachraňovat ani evakuovat, nikomu se nic nestalo. Oheň tak způsobil pouze hmotné škody,“ dodala mluvčí.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Dnes v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Včera v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Včera v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Další články
Nahoru