dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Zpravodajství

Hasiči zasahovali u požáru podkrovního bytu nedaleko magistrály, pomohla jim Cobra

Požár podkrovního bytu ve Wenzigově ulici v Praze 2 uhasily včera odpoledne dvě jednotky hasičů. Hasiči z centrály a Strašnic přijeli k požáru bytu v době, kdy už hořelo plamenem téměř vše. Bylo to krátce po 16. hodině, oheň měli pod kontrolou v 16:44, vyhledávání skrytých ohnisek požáru termokamerou a dohašovací práce trvaly téměř do 19. hodiny. 
cobra-hasici-nahled

K hašení bylo použito hasící a řezací zařízení Cobra, které umí řezat vodou a rychle snižovat vysoké teploty.

„Požárem bylo zničeno vybavení a zařízení místnosti, dále část střešní izolace a část dřevěné podlahy. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun. V průběhu došetřování příčin vzniku požáru se však může ještě změnit.

„Při požáru jsme nemuseli nikoho zachraňovat ani evakuovat, nikomu se nic nestalo. Oheň tak způsobil pouze hmotné škody,“ dodala mluvčí.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru