dnes
Úterý - oblacno
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
15°C
Zpravodajství

Hasiči zasahovali u požáru podkrovního bytu nedaleko magistrály, pomohla jim Cobra

Požár podkrovního bytu ve Wenzigově ulici v Praze 2 uhasily včera odpoledne dvě jednotky hasičů. Hasiči z centrály a Strašnic přijeli k požáru bytu v době, kdy už hořelo plamenem téměř vše. Bylo to krátce po 16. hodině, oheň měli pod kontrolou v 16:44, vyhledávání skrytých ohnisek požáru termokamerou a dohašovací práce trvaly téměř do 19. hodiny. 
cobra-hasici-nahled

K hašení bylo použito hasící a řezací zařízení Cobra, které umí řezat vodou a rychle snižovat vysoké teploty.

„Požárem bylo zničeno vybavení a zařízení místnosti, dále část střešní izolace a část dřevěné podlahy. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun. V průběhu došetřování příčin vzniku požáru se však může ještě změnit.

„Při požáru jsme nemuseli nikoho zachraňovat ani evakuovat, nikomu se nic nestalo. Oheň tak způsobil pouze hmotné škody,“ dodala mluvčí.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru