Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Hasiči zasahovali u požáru neužívané budovy na Smíchovském nádraží

Krátce po šesté hodině ranní v sobotu 7. října zasahovaly postupně jednotky z centrální, krčské, smíchovské, modřanské, radotínské a petřinské stanice u požáru vybydleného objektu TESKO na odstavných kolejích Smíchovského nádraží. U požáru zasahovala také jednotka HZS Správa železnice. 

V době příjezdu první jednotky byl objekt na ploše 100×20 metrů zasažen v plném rozsahu. Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů několik vodních proudů a zasahovali v dýchací technice. Část hasičů prozkoumala objekt a evakuovala z něj 11 osob. 

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po sedmé hodině ranní, následovalo dohašování skrytých ohnisek a rozebírání ohořelých částí budovy. Objekt je určen k demolici a je obýván osobami bez domova. Příčina požáru se vyšetřuje. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. 


Autor: red

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru