Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Hasiči zasahovali u požáru neužívané budovy na Smíchovském nádraží

Krátce po šesté hodině ranní v sobotu 7. října zasahovaly postupně jednotky z centrální, krčské, smíchovské, modřanské, radotínské a petřinské stanice u požáru vybydleného objektu TESKO na odstavných kolejích Smíchovského nádraží. U požáru zasahovala také jednotka HZS Správa železnice. 

V době příjezdu první jednotky byl objekt na ploše 100×20 metrů zasažen v plném rozsahu. Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů několik vodních proudů a zasahovali v dýchací technice. Část hasičů prozkoumala objekt a evakuovala z něj 11 osob. 

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po sedmé hodině ranní, následovalo dohašování skrytých ohnisek a rozebírání ohořelých částí budovy. Objekt je určen k demolici a je obýván osobami bez domova. Příčina požáru se vyšetřuje. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. 


Autor: red

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru