Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hasiči zahraňovali před vodou exponáty Národní galerie
Ilustrační foto: Chmee2 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Hasiči zahraňovali před vodou exponáty Národní galerie

Hasiči včera večer čerpali ze suterénu Veletržního paláce vodu a nejvíce ohrožené umělecké předměty vynesli ven. Informovali o tom na twitteru.

V suterénu se nacházelo asi deset centimetrů vody. Na místě zasahovaly dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů. Pomáhal také Hasičský útvar ochrany Pražského hradu.

„Zasahujeme v ulici Dukelských hrdinů u čerpání vody. V suterénu, kde je asi 10 centimetrů vody, se nacházejí exponáty Národní galerie. Nejvíce ohrožené exponáty byly evakuovány a probíhá odčerpání vody,“ upřesnili hasiči.

Zhruba 20 minut po půlnoci byla voda ze suterénu odčerpána a vysáta a na místě byly ponechány vysoušeče zapůjčené od Správy služeb hlavního města Prahy.


Autor: puc

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Další články
Nahoru