Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hasiči zahraňovali před vodou exponáty Národní galerie
Ilustrační foto: Chmee2 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Hasiči zahraňovali před vodou exponáty Národní galerie

Hasiči včera večer čerpali ze suterénu Veletržního paláce vodu a nejvíce ohrožené umělecké předměty vynesli ven. Informovali o tom na twitteru.

V suterénu se nacházelo asi deset centimetrů vody. Na místě zasahovaly dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů. Pomáhal také Hasičský útvar ochrany Pražského hradu.

„Zasahujeme v ulici Dukelských hrdinů u čerpání vody. V suterénu, kde je asi 10 centimetrů vody, se nacházejí exponáty Národní galerie. Nejvíce ohrožené exponáty byly evakuovány a probíhá odčerpání vody,“ upřesnili hasiči.

Zhruba 20 minut po půlnoci byla voda ze suterénu odčerpána a vysáta a na místě byly ponechány vysoušeče zapůjčené od Správy služeb hlavního města Prahy.


Autor: puc

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru