dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Pražské krimi

Hasiči: Zábavní pyrotechnika k Silvestru patří, ale...

Hasiči v této době každoročně hasí neštěstí, která jsou způsobena nesprávným používáním zábavní pyrotechniky a otevřeného ohně. Jedná se především o požáry v bytech, které vznikají od hořících svíček, například od adventních věnců, případně vánočních stromků. Jak zamezit zbytečným neštěstím v souvislosti se zábavní pyrotechnikou? 

Silvestrovská noc je pravidelně pro hasiče tou nejžhavější nocí v roce. Loňský Silvestr opět znamenal zvýšený počet výjezdů, od pěti hodin odpoledne do pěti hodin ráno vyjeli pražští hasiči 48 krát, z toho k 35 požárům. Hořely popelnice, kontejnery, porosty, tráva i věci uskladněné na balkoně. Většina těchto požárů je spojena s používáním zábavní pyrotechniky.

Jak zamezit zbytečným neštěstím?

Problém může nastat už při prodeji tohoto zboží. Nekupujme pyrotechniku, která nemá odpovídající atesty nebo k ní není přibalený leták s návodem na použití v českém jazyce. Nesprávným použitím může pak dojít ke zraněním a požárům.

Zábavní pyrotechniku skladujte mimo dosah dětí a na místech, kde nemůže dojít k její samovolné iniciaci. Petardy a světlice by také neměli brát do rukou podnapilí lidé nebo lidé pod vlivem omamných látek. Mohlo by se stát, že místo do vzduchu zamíří na kolemjdoucí osoby, na obydlí nebo auta, protože neudrží předepsaný směr.

Pyrotechniku odpalujte podle návodu venku, nikdy ne v bytě. Najděte volné prostranství, kde rachejtle nemůže zalétnout na střechu nebo na balkon či oknem do bytů, kde by způsobila požár.

 

 


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

Včera v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Měl dvě piva k večeři

30. listopadu 2018 v 18:25

Při kontrole ve Švehlově ulici si autohlídka městské policie z Prahy 15 všimla jedoucího auta s rozsvícenými výstražnými světly. Hlídka vozidlo zastavila, aby zjistila, zda jeho řidič nepotřebuje pomoc.

Další články
Nahoru