dnes
Čtvrtek - zatazeno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
Hasiči z Prahy 1 pořádají příměstský tábor, v zahradě na Hradčanech je živo
O příměstský tábor první městské části je velký zájem. Foto: archiv

Hasiči z Prahy 1 pořádají příměstský tábor, v zahradě na Hradčanech je živo

Pocity dobrodružství a pravého přátelství zažívají účastníci příměstského tábora, který pro děti z první městské části opět pořádá Sbor dobrovolných hasičů Praha 1. Nápaditě sestavený program se odehrává v krásném prostředí rozlehlé zahrady v Loretánské ulici.

„Sbor našich dobrovolných hasičů ještě sice nemá příliš bohatou historii, ale v minulosti už prokázal, že je výborně připraveným, a přitom na sousedských vazbách založeným tělesem. Důkazem těchto vazeb je i příměstský tábor, který tátové z Prahy 1 připravují pro všechny aktivní děti z naší městské části. Ty se zde pak učí nejen základům atraktivní hasičské profese, ale také vzájemné sounáležitosti,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Děti se během týdenních turnusů, o něž je jako každý rok velký zájem, rozhodně nenudí. K dispozici mají velké vojenské stany, hasičské vozy, vodní záchranářský člun a mnoho dalšího technického vybavení. V rámci pečlivě připraveného programu si osvojují řadu dovedností, jež musí ovládat skuteční hasiči.

Osvědčeným partnerem tábora je i letos Hradní stráž, v jejíž jídelně se účastníci stravují. Pro děti je samozřejmě zajištěn celodenní pitný režim.

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 byl založen 25. března 2010. Své kvality osvědčil mimo jiné při stavbě protipovodňových zábran a dalších pracích, když loni v červnu Prahu 1 ohrožovala povodeň.


Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru