Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hasiči v Praze zasahovali u šesti požárů souvisejících s čarodějnicemi
V souvislosti s pálením čarodějnic hořely na několika místech travní porosty. Zdroj foto: HZS Praha

Hasiči v Praze zasahovali u šesti požárů souvisejících s čarodějnicemi

Během posledního dubnového dne, který je ve znamení „pálení čarodějnic“, bylo v metropoli zaznamenáno šest požárů. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Byly to naštěstí menší požáry travních porostů, které nezpůsobily žádné škody. Ve třech případech jsme na místo ohlášeného požáru vyjeli zbytečně. Jednalo se hlídané ohniště, které ale organizátor nenahlásil,“ uvedl Kavka. 

V Praze začal v úterý ráno kvůli výstraze meteorologů na nebezpečí požárů platit zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech, jako jsou parky, lesní porosty, zahrady či lesoparky. 

Pořadatelé velkých nahlášených akcí se zajištěnou požární bezpečností a pod dohledem hasičů ale mohli využít výjimku v městské vyhlášce a vatry v omezené míře a pod dohledem hasičů zapálit. Dělo se to třeba na Ladronce v Praze 6. 

Hasiči v celém Česku vyjížděli v úterý celkem k dvacítce požárů, které souvisely s pálením čarodějnic. Na poslední dubnový den bylo nahlášeno 8419 pálení. „Ne všichni pálení nahlásili, v desítkách případů jsme vyjížděli zbytečně,“ uvedl na síti X Hasičský záchranný sbor ČR.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru