Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hasiči v Praze kvůli vydatnému dešti zasahovali u čtyř desítek událostí
Noční zásah v Nuslích, kde spadla silná větev na auto. Foto: HZS Praha

Hasiči v Praze kvůli vydatnému dešti zasahovali u čtyř desítek událostí

Při nočních bouřkách pršelo nejvíce v Praze, jižních a středních Čechách. V metropoli za uplynulých 24 hodin spadlo více než 100 milimetrů vody. V okolí Prahy tak mohou kolísat hladiny zejména malých toků. Na třetím povodňovém stupni je ráno potok Botič v Průhonicích.

Během noci a rána hasiči v Praze zasahovali u čtyř desítek událostí, spojených s bouřkou a vydatným deštěm. Jednalo se o zatopené sklepy, čerpání lagun na komunikacích nebo popadané větve.

„Nikdo nebyl zachraňován ani evakuován. Od rána se situace uklidňuje,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Srážky zvedly hladiny vodních toků, zaplavily na některých místech silnice, sklepy a některá další místa. Pražští hasiči v průběhu noci monitorovali řadu vodních toků, zejména Botič a Kunratický potok. 


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru