Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hasiči v Praze kvůli vydatnému dešti zasahovali u čtyř desítek událostí
Noční zásah v Nuslích, kde spadla silná větev na auto. Foto: HZS Praha

Hasiči v Praze kvůli vydatnému dešti zasahovali u čtyř desítek událostí

Při nočních bouřkách pršelo nejvíce v Praze, jižních a středních Čechách. V metropoli za uplynulých 24 hodin spadlo více než 100 milimetrů vody. V okolí Prahy tak mohou kolísat hladiny zejména malých toků. Na třetím povodňovém stupni je ráno potok Botič v Průhonicích.

Během noci a rána hasiči v Praze zasahovali u čtyř desítek událostí, spojených s bouřkou a vydatným deštěm. Jednalo se o zatopené sklepy, čerpání lagun na komunikacích nebo popadané větve.

„Nikdo nebyl zachraňován ani evakuován. Od rána se situace uklidňuje,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Srážky zvedly hladiny vodních toků, zaplavily na některých místech silnice, sklepy a některá další místa. Pražští hasiči v průběhu noci monitorovali řadu vodních toků, zejména Botič a Kunratický potok. 


Autor: puc

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru