Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 11°C
Pátek 7. 5. 2021
Svátek má Stanislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hasiči si na zamrzlém rybníku vyzkoušeli záchranu tonoucího pomocí paddleboardu
Záchrana pomocí paddleboardu. Foto: HZS Praha

Hasiči si na zamrzlém rybníku vyzkoušeli záchranu tonoucího pomocí paddleboardu

Počasí v posledních dnech láká spoustu lidí k bruslení a chůzi na zamrzlých vodních plochách. Pražští hasiči prošli o víkendu výcvikem, při kterém si vyzkoušeli záchranu tonoucího z vody.

Bruslení či chůze na ledě bývají riskantní, protože led mnohdy nebývá dostatečně silný. V případě potřeby záchrany osoby z vody se vždy volají na místo hasiči.

„A klimatické podmínky byly v posledních dnech natolik příznivé, že bylo možné si procvičit sebezáchranu a záchranu osob pomocí různých pomůcek ze zamrzlé vodní hladiny,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Výcvik se uskutečnil uplynulou na rybníku Labuť v Krči. Během zhruba tří hodin si hasiči prošli teoretickou i praktickou část, ve které byla zahrnuta záchrana osob pomocí standardních technických prostředků, jakými jsou nosítka, lano nebo třeba nastavovací žebřík, ale také pomocí paddleboardu.

Vyzkoušeli si rozdíl při záchraně osoby při vědomí i v bezvědomí a také záchranu osob bez jakýchkoliv prostředků. Na závěr si zopakovali specifika práce na zamrzlých tekoucích vodách.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

PinCity Prahy 4 je modernější

5. května 2021 v 10:06

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které platformu PinCity provozují. Platforma umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde...

Praha 15: Podávejte projekty do participativního rozpočtu

4. května 2021 ve 13:53

Do 19. května je možné podávat své návrhy do participativního rozpočtu Prahy 15. V rámci této výzvy jsou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území Prahy 15 – Hostivaře nebo Horních Měcholup na pozemcích svěřených městské části...

Další články
Nahoru