Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hasiči se školí pro obsluhu velkokapacitní sanitky Fénix
Netradiční pohled na vůz Fénix, který zaparkoval v areálu centrální stanice pražských hasičů v Sokolské ulici. Foto: HZS Praha

Hasiči se školí pro obsluhu velkokapacitní sanitky Fénix

Pražští profesionální hasiči jsou proškolováni, aby zvládali obsluhu a manipulaci s vozem pražské záchranné služby Fénix, který slouží k transportu většího počtu pacientů. Tímto vozem bylo minulý týden převezeno z Brna do Prahy deset lidí s onemocněním covid-19.

„Pražští profesionální hasiči právě absolvovali další sérii školení a seznámení s vozidlem Fénix pro převoz většího počtu pacientů. Kolegové ze záchranné služby seznámili hasiče s vozidlem a jeho obsluhou včetně manipulace s transportními prostředky,“ upřesnil dnes mluvčí hasičů Martin Kavka.

U Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy bylo již proškoleno 30 příslušníků, kteří jsou připraveni pomoci pražským záchranářům s transportem a převozem většího počtu pacientů nebo u zásahu s větším počtem zraněných osob. „Na centrální stanici nyní byli proškoleni další hasiči. Série školení bude pokračovat napříč stanicemi a směnami,“ sdělil Kavka.

Z Fakultní nemocnice Brno minulý čtvrtek přepravil Fénix do několika pražských nemocnic deset covidových pacientů. Cílem je ulehčit přehlceným moravským nemocnicím.

„Specifika tohoto vozu jsou jednak transportní kapacita až dvanáct ležících osob na sklopných lůžkách, a také schopnost pojmout tři přístroji plně vybavená nemocniční lůžka s pacientem. Díky rozvodům po celé délce vozidla mohou být všichni pacienti intenzivního charakteru s přístrojovou podporou. Díky těmto vlastnostem může být využit na široké spektrum typů mimořádných událostí,“ uvádí o Fénixovi pražská záchranka na svém webu.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru