dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražské krimi

Hasiči se obávají čarodějnic. Dejte nám vědět o jejich pálení, vyzývají Pražany

Blížící se pálení čarodějnic, které se koná tradičně poslední dubnový den, dělá vrásky na čele pražským hasičům. Každoročně se totiž koná řada neohlášených akcí, z nichž některé bohužel končí požáry.

Povinnost ohlášení pálení hasičům je přitom zakotvena v zákoně o požární ochraně. Hasiči si mohou stanovit podmínky pro tuto činnost, nebo akci zakázat. Najde se dost těch, kteří zákaz nechtějí riskovat a pálení čarodějnic nenahlásí.

„Pálení čarodějnic oznamte na telefonní číslo Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy 950816105," vyzývají hasiči. Při ohlášení je třeba uvést místo a čas pálení, osobu odpovědnou za pálení včetně kontaktu na ní a také přijatá protipožární opatření.

Tímto ohlášením se zamezí zbytečným výjezdům k domnělým požárům, neboť během čarodějnic hasičům obvykle narůstá počet planých poplachů. 

V Praze se bude v sobotu konat řada organizovaných pálení čarodějnic. Server Pražský patriot o nich průběžně informuje v rubrice 24 hodin v Praze


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru