dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Hasiči: Mějte hezké svátky, ale prosíme bez nás. Loni o Vánocích hořelo v Praze čtyřiadvacetkrát
Ilustrační foto: freeimages

Hasiči: Mějte hezké svátky, ale prosíme bez nás. Loni o Vánocích hořelo v Praze čtyřiadvacetkrát

Pražští hasiči přejí nejen obyvatelům Prahy, ale také návštěvníkům hlavního města klidné vánoční svátky a pokud možno bez pomoci hasičů. V loňském roce během vánočních svátků v Praze vzniklo celkem 24 požárů.

Způsobená škoda byla vyčíslena na 92 tisíc korun. Hasiči loni o Vánocích likvidovali požáry popelnic, kontejnerů i osobního auta.Přímo na Štědrý den loni hasiči zasahovali u požáru způsobeného zábavní pyrotechnikou na balkoně, dále u požáru adventního věnce i požáru od spálených potravin.

„V případě, že zpozorujete požár nebo budete potřebovat jinou pomoc hasičů, zavolejte na tísňovou linku 150 nebo jednotné evropské číslo tísňového volání 112,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Abychom ve svém domě, bytě nebo na chalupě na vánoční svátky nepotřebovali hasiče, k tomu můžeme přispět svým chováním a dodržováním zásad požární bezpečnosti.

Ze zkušeností s požáry hasiči radí:

Nenechávejte bez dozoru zapálené svíčky, například na adventním věnci.

Při pečení a vaření neodcházejte z domova, nebezpečné je také na delší dobu usnout.

Se zábavní pyrotechnikou zacházejte výhradně podle návodu výrobce.

Nenechávejte na balkonech hořlavé materiály, mohou vzplanout od „zatoulané“ například světlice.

Jak rychle hoří Vánoční stromeček?

Hasiči doporučují pořídit si do domácnosti přenosný hasicí přístroj a autonomní hlásič požáru, který v začátku hoření upozorní obyvatele bytu na vznikající požár.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Betlémské světlo plane ve foyer Nové radnice

17. prosince 2016 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Plamének Betlémského světla je k dispozici Pražanům ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít až do 6. ledna. 

Další články
Nahoru