Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hasiči Pražanům doporučují, aby jim „pálení čarodějnic“ nahlásili
Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

Hasiči Pražanům doporučují, aby jim „pálení čarodějnic“ nahlásili

Oslavy Filipojakubské noci, vítání jara, chcete-li „pálení čarodějnic“. Noc z 30. dubna na 1. května. To s sebou nese zábavu, ale i riziko požáru. Pro uspořádání oslav s hranicí je dobré udělat několik bezpečnostních opatření a také ohlásit pálení na příslušný hasičský záchranný sbor kraje.

Pro uspořádání oslav s hranicí je dobré ohlásit pálení na příslušný HZS kraje. Ohlásit pálení lze v elektronickém systému na webu http://paleni.izscr.cz. Ohlášení slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Tím dochází k omezení počtu planých výjezdů hasičů. Při samotném pálení si každý musí počínat tak, aby nezavdal příčinu ke vzniku požáru. 

Pražští hasiči zopakovali několik rad, které k „pálení čarodějnic“ každý rok zveřejňují. „Vyberte vhodné místo, dostatečný odstup od budov, dejte pozor na suchou trávu v okolí, pro pálení je důležitá stabilní hranice vatry, při silném větru oheň nerozdělávejte, do ohně nevhazujte pyrotechnické výrobky, pro případné rozšíření ohně si připravte vodu, písek nebo hlínu k hašení, nenechávejte oheň bez dozoru a na jeho rozdělání nepoužívejte hořlavé kapaliny,“ sdělili hasiči.

Opustit ohniště lze podle hasičů až po jeho úplném vyhasnutí, důkladném zalití vodou nebo zasypání zeminou. Hasiči každý rok dohašují ohniště, která byla po skončení akce ponechána bez dozoru. Po ukončení pálení je nutné důkladné zalití nebo zasypání ohniště.

Velmi vhodné je při pálení hlavně velkých vater požádat o spolupráci místní dobrovolnou jednotku hasičů, což se v okrajových částech Prahy děje a pálení čarodějnic je organizované.

„Mimořádné navýšení počtu sloužících hasičů neplánujeme. Během večera budeme naše případné výjezdy koordinovat s jednotkami dobrovolných hasičů,“ podotkl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.


Autor: Alo

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru