Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hasiči Pražanům doporučují, aby jim „pálení čarodějnic“ nahlásili
Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

Hasiči Pražanům doporučují, aby jim „pálení čarodějnic“ nahlásili

Oslavy Filipojakubské noci, vítání jara, chcete-li „pálení čarodějnic“. Noc z 30. dubna na 1. května. To s sebou nese zábavu, ale i riziko požáru. Pro uspořádání oslav s hranicí je dobré udělat několik bezpečnostních opatření a také ohlásit pálení na příslušný hasičský záchranný sbor kraje.

Pro uspořádání oslav s hranicí je dobré ohlásit pálení na příslušný HZS kraje. Ohlásit pálení lze v elektronickém systému na webu http://paleni.izscr.cz. Ohlášení slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Tím dochází k omezení počtu planých výjezdů hasičů. Při samotném pálení si každý musí počínat tak, aby nezavdal příčinu ke vzniku požáru. 

Pražští hasiči zopakovali několik rad, které k „pálení čarodějnic“ každý rok zveřejňují. „Vyberte vhodné místo, dostatečný odstup od budov, dejte pozor na suchou trávu v okolí, pro pálení je důležitá stabilní hranice vatry, při silném větru oheň nerozdělávejte, do ohně nevhazujte pyrotechnické výrobky, pro případné rozšíření ohně si připravte vodu, písek nebo hlínu k hašení, nenechávejte oheň bez dozoru a na jeho rozdělání nepoužívejte hořlavé kapaliny,“ sdělili hasiči.

Opustit ohniště lze podle hasičů až po jeho úplném vyhasnutí, důkladném zalití vodou nebo zasypání zeminou. Hasiči každý rok dohašují ohniště, která byla po skončení akce ponechána bez dozoru. Po ukončení pálení je nutné důkladné zalití nebo zasypání ohniště.

Velmi vhodné je při pálení hlavně velkých vater požádat o spolupráci místní dobrovolnou jednotku hasičů, což se v okrajových částech Prahy děje a pálení čarodějnic je organizované.

„Mimořádné navýšení počtu sloužících hasičů neplánujeme. Během večera budeme naše případné výjezdy koordinovat s jednotkami dobrovolných hasičů,“ podotkl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.


Autor: Alo

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru