Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Hasiči Prahy 1 ochlazovali běžce při maratonu

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Prahy 1 byla nasazena při nedělním Pražském mezinárodním maratonu. Využili svou záchranářskou techniku a vybavení jednak pro chlazení běžců přímo na trati a také pro zdravotnickou pomoc při případném kolapsu některého z účastníků.

„I když předpověď hlásila spíše chladno, nakonec jsme běžcům chlazením zpříjemnili podmínky přímo na trati,“ říká velitel jednotky Zdeněk Čihák, podle nějž nakonec vodní mlhu využili stovky až tisíce závodníků.

V akci tak byla na 33,5 km cisternová stříkačka Volvo Rosenbauer CAS 30 se speciálním nástavcem pro vytváření vodní mlhy. Na jednačtyřicátém kilometru maratonské trati pak hlídala sanitka Mercedes-Benz s vyškolenými hasiči a záchrannými prostředky první pomoci.

„Zdravotnická asistence byla na celém závodě profesionálně připravena, kromě pražských záchranářů byly kolem trati další desítky hlídek. Náš tým byl nasazen na samém konci závodu, kromě nějaké křeče či doplňování tekutin jsme naštěstí vážněji zasahovat nemuseli,“ odhaduje velitel hasičů.

Podle Čiháka je proto logické, že pomáhají u takto velké akce s účastí tisíců běžců a diváků u tratě. Hasičská jednotka centrální městské části vznikla primárně jako reakce na povodně, spadá tak pod ni speciálně ochrana historického centra metropole. Výrazné nasazení pak zaznamenala v průběhu covidové krize při dezinfekčních a dekontaminačních činnostech.


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru