dnes
Pondělí - skorojasno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
15°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
15°C
Hasiči nacvičovali v bývalém hotelu zásah v hořící výškové budově
Zásah hasičů ve výškové budově. Foto: Hiří Dvořák / HZS Praha

Hasiči nacvičovali v bývalém hotelu zásah v hořící výškové budově

Zhruba čtyřicet hasičů ze šesti jednotek se dnes ráno sjelo v rámci cvičení k bývalému hotelu Opatov v Praze 11. Nacvičovali zásah v hořící výškové budově. Simulovaný požár vznikl v 18. a 19. podlaží hotelu. Patra hasiči uměle zakouřili.

Součástí taktického cvičení byla evakuace zhruba dvacítky lidí. Na místo dorazili členové pražské záchranné služby a policisté, kteří mimo jiné bránili kolemjdoucím, aby se dostali do blízkosti zásahu hasičů.

„Zásah složek integrovaného záchranného sytému byl zaměřen na požární útok do vyšších pater budovy, dodávku hasební vody na místo požáru, záchranu osob ze zakouřeného prostředí, prohledávání a označování členitých prostor,“ popsal zásah mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Dle scénáře se požár ještě před příjezdem jednotek rozšířil oknem do 19. nadzemního podlaží budovy hotelu. Čtyři nadzemní podlaží byla silně zakouřena a nacházel se zde neznámý počet osob. Na cvičení bylo v roli figurantů asi 25 mladých lidí.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

25. května 2019 v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

25. května 2019 v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru