dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Hasiči nacvičovali v bývalém hotelu zásah v hořící výškové budově
Zásah hasičů ve výškové budově. Foto: Hiří Dvořák / HZS Praha

Hasiči nacvičovali v bývalém hotelu zásah v hořící výškové budově

Zhruba čtyřicet hasičů ze šesti jednotek se dnes ráno sjelo v rámci cvičení k bývalému hotelu Opatov v Praze 11. Nacvičovali zásah v hořící výškové budově. Simulovaný požár vznikl v 18. a 19. podlaží hotelu. Patra hasiči uměle zakouřili.

Součástí taktického cvičení byla evakuace zhruba dvacítky lidí. Na místo dorazili členové pražské záchranné služby a policisté, kteří mimo jiné bránili kolemjdoucím, aby se dostali do blízkosti zásahu hasičů.

„Zásah složek integrovaného záchranného sytému byl zaměřen na požární útok do vyšších pater budovy, dodávku hasební vody na místo požáru, záchranu osob ze zakouřeného prostředí, prohledávání a označování členitých prostor,“ popsal zásah mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Dle scénáře se požár ještě před příjezdem jednotek rozšířil oknem do 19. nadzemního podlaží budovy hotelu. Čtyři nadzemní podlaží byla silně zakouřena a nacházel se zde neznámý počet osob. Na cvičení bylo v roli figurantů asi 25 mladých lidí.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru