dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Hasiči nacvičovali. Požár elektroinstalace na klinice pro sluchově postižené
Foto: hzscr.cz

Hasiči nacvičovali. Požár elektroinstalace na klinice pro sluchově postižené

Šedesátka postižených se sluchovou vadou, většinou děti, se dnes zblízka seznámila s činností hasičů při fingovaném požáru v 1. NP Foniatrické kliniky. Jedná se o druhé společné cvičení HZS hl. m. Prahy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za poslední půlrok.

Šedesát sluchově postižených se najednou ocitlo v situaci, kdy muselo opustit známé prostředí stacionáře a za pomoci personálu kliniky a zasahujících hasičů se evakuovat.

V 10 hodin zaměstnanci VFN-FK zjistili silný zápach kouře ve spojovacím

koridoru 1. NP a přilehlých prostorách. Následně došlo k výpadku elektrického proudu a začalo fungovat pouze nouzové osvětlení. Personál dle svých platných požárních směrnic ohlásil požár a začal objekt evakuovat.

Taktické cvičení se zaměřilo na správné nasazení sil a prostředků k lokalizaci a likvidaci požáru. Byla provedena evakuace a označení prohledaných prostor. V neznámém stavebně složitém objektu provedli hasiči průzkum za pomoci termokamery. Kromě orientace v neznámém objektu museli zasahující příslušníci komunikovat s personálem kliniky, a to s ohledem na náročnost dorozumění se s postiženými se sluchovou vadou a větším množstvím malých dětí. Děti na cvičení reagovaly dobře, hasiči je odměnili omalovánkami a dráčky Záchranáčky.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru