Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve
V ulici Bělohorská v Praze 6 byl při bouřce poškozen kaštan. Foto: HZS Praha

Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve

Včerejší bouřka byla pro pražské hasiče klidnější než ta minulý týden. Přesto zasahovali u více než dvaceti případů.

„Během výstrahy jsme od včerejšího večera do dnešní šesté hodiny zasahovali u celkem 26 událostí,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky a převažovaly popadané stromy a větve. Vše se obešlo bez zranění. „Odstraňování následků očekáváme ještě během dneška,“ dodala mluvčí. 

Po bouřce, která se Prahou prohnala minulý týden ve čtvrtek, hasiči řešili 55 případů. Odstraňovali popadané stromy a větve, odčerpávali vodu z různých objektů.

V živé paměti je bouřka, která dorazila do Prahy v noci na 24. června. Hasiči tehdy řešili dokonce 60 případů. Jednalo se o laguny na komunikacích, popadané stromy nebo tekoucí dešťovou vodu do sklepů a bytů. Na pár hodin vystoupala na povodňový stupeň hladina Botiče, několikanásobný průtok hlásila i Rokytka.


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru