Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve
V ulici Bělohorská v Praze 6 byl při bouřce poškozen kaštan. Foto: HZS Praha

Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve

Včerejší bouřka byla pro pražské hasiče klidnější než ta minulý týden. Přesto zasahovali u více než dvaceti případů.

„Během výstrahy jsme od včerejšího večera do dnešní šesté hodiny zasahovali u celkem 26 událostí,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky a převažovaly popadané stromy a větve. Vše se obešlo bez zranění. „Odstraňování následků očekáváme ještě během dneška,“ dodala mluvčí. 

Po bouřce, která se Prahou prohnala minulý týden ve čtvrtek, hasiči řešili 55 případů. Odstraňovali popadané stromy a větve, odčerpávali vodu z různých objektů.

V živé paměti je bouřka, která dorazila do Prahy v noci na 24. června. Hasiči tehdy řešili dokonce 60 případů. Jednalo se o laguny na komunikacích, popadané stromy nebo tekoucí dešťovou vodu do sklepů a bytů. Na pár hodin vystoupala na povodňový stupeň hladina Botiče, několikanásobný průtok hlásila i Rokytka.


Autor: puc

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Včera v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

27. ledna 2022 v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

27. ledna 2022 v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru