Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve
V ulici Bělohorská v Praze 6 byl při bouřce poškozen kaštan. Foto: HZS Praha

Hasiči kvůli bouřce zasahovali u šestadvaceti případů, převažovaly popadané stromy a větve

Včerejší bouřka byla pro pražské hasiče klidnější než ta minulý týden. Přesto zasahovali u více než dvaceti případů.

„Během výstrahy jsme od včerejšího večera do dnešní šesté hodiny zasahovali u celkem 26 událostí,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky a převažovaly popadané stromy a větve. Vše se obešlo bez zranění. „Odstraňování následků očekáváme ještě během dneška,“ dodala mluvčí. 

Po bouřce, která se Prahou prohnala minulý týden ve čtvrtek, hasiči řešili 55 případů. Odstraňovali popadané stromy a větve, odčerpávali vodu z různých objektů.

V živé paměti je bouřka, která dorazila do Prahy v noci na 24. června. Hasiči tehdy řešili dokonce 60 případů. Jednalo se o laguny na komunikacích, popadané stromy nebo tekoucí dešťovou vodu do sklepů a bytů. Na pár hodin vystoupala na povodňový stupeň hladina Botiče, několikanásobný průtok hlásila i Rokytka.


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru