Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Hasiči kvůli bouřce vyjížděli k desítkám událostí, vydatný déšť zkomplikoval dopravu
Hasiči likvidují strom v Ječné ulici. Foto: HZS Praha

Hasiči kvůli bouřce vyjížděli k desítkám událostí, vydatný déšť zkomplikoval dopravu

Prahu dnes před osmnáctou hodinou Prahu zasáhla bouřka, kterou doprovázel vydatný déšť. Hasiči v Praze zasahovali do jednadvacáté hodiny u pětatřiceti případů, které souvisely právě s přívalovým deštěm a bouřkou. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka. V Praze byla na několika místech přerušena tramvajová doprava.

Nejvíce případů bylo kolem 18. hodiny, kdy hasiči například zasahovali u spadlých stromů a větví na komunikace hlavně v centru a oblasti Vršovic a Nuslí.

Třeba v Ječné ulici hasiči odstranili větve a nakloněný strom nad tramvajovou trať. Omezení se dotklo pěti linek, které musely jezdit odklonem. Uvolněnou plachtu jednotky hasičů zajistily v kostele na Náměstí Míru. Ve Vršovicích voda zaplavila podchod.

„Ve stanici Praha-Vršovice je po bouřce zaplavený podchod. Z těchto důvodů je omezený přístup cestujícím na nástupiště,“ napsaly České dráhy na Twitter. Provoz stanice je již obnoven.

Bouřka postupně ustala kolem 20. hodiny, několik případů zatopených sklepů hasiči likvidovali do 21. hodiny. S ohledem na výstrahu ČHMÚ bylo posíleno operační středisko linek 112 a 150, v některých částech Prahy pomáhaly situaci zvládat i dobrovolné jednotky.

Do dnešních 18 hodin měli hasiči v Česku kvůli silným dešťům 165 výjezdů. Nejvíce jich bylo v krajích Plzeňském, Ústeckém a Středočeském.


Autor: puc

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru