Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hasiči kvůli bouřce vyjížděli k desítkám událostí, vydatný déšť zkomplikoval dopravu
Hasiči likvidují strom v Ječné ulici. Foto: HZS Praha

Hasiči kvůli bouřce vyjížděli k desítkám událostí, vydatný déšť zkomplikoval dopravu

Prahu dnes před osmnáctou hodinou Prahu zasáhla bouřka, kterou doprovázel vydatný déšť. Hasiči v Praze zasahovali do jednadvacáté hodiny u pětatřiceti případů, které souvisely právě s přívalovým deštěm a bouřkou. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka. V Praze byla na několika místech přerušena tramvajová doprava.

Nejvíce případů bylo kolem 18. hodiny, kdy hasiči například zasahovali u spadlých stromů a větví na komunikace hlavně v centru a oblasti Vršovic a Nuslí.

Třeba v Ječné ulici hasiči odstranili větve a nakloněný strom nad tramvajovou trať. Omezení se dotklo pěti linek, které musely jezdit odklonem. Uvolněnou plachtu jednotky hasičů zajistily v kostele na Náměstí Míru. Ve Vršovicích voda zaplavila podchod.

„Ve stanici Praha-Vršovice je po bouřce zaplavený podchod. Z těchto důvodů je omezený přístup cestujícím na nástupiště,“ napsaly České dráhy na Twitter. Provoz stanice je již obnoven.

Bouřka postupně ustala kolem 20. hodiny, několik případů zatopených sklepů hasiči likvidovali do 21. hodiny. S ohledem na výstrahu ČHMÚ bylo posíleno operační středisko linek 112 a 150, v některých částech Prahy pomáhaly situaci zvládat i dobrovolné jednotky.

Do dnešních 18 hodin měli hasiči v Česku kvůli silným dešťům 165 výjezdů. Nejvíce jich bylo v krajích Plzeňském, Ústeckém a Středočeském.


Autor: puc
Další články
Nahoru