dnes
Úterý - polojasno
12°C
zítra
Středa - polojasno
14°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Hasiči kontrolovali zimní stadiony v Praze, zjistili několik porušení předpisů o požární ochraně
Ilustrační foto: Lotus Head /Freeimages.com

Hasiči kontrolovali zimní stadiony v Praze, zjistili několik porušení předpisů o požární ochraně

Hasiči provedli během ledna mimořádné tematické kontroly zimních stadionů v Praze. Zaměřili se na dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně.

„Zkontrolováno bylo 7 provozovatelů zimních stadionů. Při kontrolách bylo zjištěno celkem 13 nedostatků,“ informovali hasiči.

Nejčastější nedostatky byly zjištěny ve značení únikových východů, směrů úniku, zajištění trvale volně průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a provozuschopnosti zařízení pro zásobování požární vodou.

Například hadice v některých hydrantových skříňkách už byly od pohledu ve špatném stavu, v jednom případě stále v těsné blízkosti skříňky skříň, takže v případě potřeby by bylo bez odsunutí nábytku nemožné se k hadici dostat.

Provozovatelům zařízení s nedostatky hrozí ze strany hasičů zahájení správního řízení.


Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

Dnes v 07:48

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

Praha 4: Park Jezerka bude krásnější. Zapojte se do ankety

Včera v 16:57

Praha 4 připravuje postupnou revitalizaci unikátního parku Jezerka, díky které by se měl stát co nejpříjemnějším místem odpočinku a setkávání sousedů z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Další články
Nahoru