Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hasiči kontrolovali zimní stadiony v Praze, zjistili několik porušení předpisů o požární ochraně
Ilustrační foto: Lotus Head /Freeimages.com

Hasiči kontrolovali zimní stadiony v Praze, zjistili několik porušení předpisů o požární ochraně

Hasiči provedli během ledna mimořádné tematické kontroly zimních stadionů v Praze. Zaměřili se na dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně.

„Zkontrolováno bylo 7 provozovatelů zimních stadionů. Při kontrolách bylo zjištěno celkem 13 nedostatků,“ informovali hasiči.

Nejčastější nedostatky byly zjištěny ve značení únikových východů, směrů úniku, zajištění trvale volně průchodných komunikačních prostor, které jsou součástí únikových cest a provozuschopnosti zařízení pro zásobování požární vodou.

Například hadice v některých hydrantových skříňkách už byly od pohledu ve špatném stavu, v jednom případě stále v těsné blízkosti skříňky skříň, takže v případě potřeby by bylo bez odsunutí nábytku nemožné se k hadici dostat.

Provozovatelům zařízení s nedostatky hrozí ze strany hasičů zahájení správního řízení.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru