Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 16°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hasiči dostali od PVK nový člun Pioner Multi, který uveze až 10 osob
Generální ředitel PVK Petr Mrkos (vpravo) a ředitel HZS hl. m. Prahy Luděk Prudil při předání člunu. Foto: PVK

Hasiči dostali od PVK nový člun Pioner Multi, který uveze až 10 osob

Na trojském kanále proběhl pravidelný výcvik profesionálních hasičů ze všech stanic v Praze. Výcvik vedou potápěči HZS hl. m. Prahy a postupně se zde během tří dnů střídají hasiči ze všech jednotek a směn.

Výcvik je zaměřen na manipulaci a ovládání raftů, které používají jednotky při práci na vodě, tedy na činnost v klidné vodě, ale i v peřejích Trojského kanálu, který prověří hasiče svou náročností. Mohou si tak vyzkoušet plavbu v divoké vodě. Další částí výcviku je záchrana tonoucího v klidné vodě na paddleboardu a následně i v peřejích pod Trojským kanálem.

Během výcviku převzal ředitel HZS hl. m. Prahy Luděk Prudil nový člun Pioner Multi, který darovaly pražským hasičům Pražské vodovody a kanalizace. Člun v hodnotě přes 400 tisíc korun se stal důležitou součástí výbavy potápěčské jednotky. Jedná se o pevný člun, který má v přední části manipulační prostor pro případnou záchranu osob z vody. Je to druhý podobný člun svého druhu, který HZS hl. m. Prahy může využít pro svou zásahovou činnost v Praze i mimo ni. Potápěči pražských profesionálních hasičů totiž vyjíždějí k případům i mimo region hlavního města.

PVK mají s pražskými hasiči dlouhodobou spolupráci a nejedná se dar první. „Po diskusích s vedením sboru jsme se rozhodli darovat člun v hodnotě bezmála půl miliónu korun, který ještě více rozšíří jejich vybavení," uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos.

Záchranný člun najde svůj domov na základně v pražských Modřanech. A podle hasičů nebude zasahovat pouze v Praze na Vltavě, ale také ve Středočeském či Ústeckém kraji.

Člun je celosvětově nejprodávanější model. Je stabilní a odolný a certifikaci má na zatížení 1122 kg, uveze až 10 osob. Příďové dveře jsou široké 92 cm a ovládají se nerezovým navijákem pro snadné nastupování případě nakládání nebo transport zraněné osoby.Autor: Alo

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru