Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Hasiči dostali od PVK nový člun Pioner Multi, který uveze až 10 osob
Generální ředitel PVK Petr Mrkos (vpravo) a ředitel HZS hl. m. Prahy Luděk Prudil při předání člunu. Foto: PVK

Hasiči dostali od PVK nový člun Pioner Multi, který uveze až 10 osob

Na trojském kanále proběhl pravidelný výcvik profesionálních hasičů ze všech stanic v Praze. Výcvik vedou potápěči HZS hl. m. Prahy a postupně se zde během tří dnů střídají hasiči ze všech jednotek a směn.

Výcvik je zaměřen na manipulaci a ovládání raftů, které používají jednotky při práci na vodě, tedy na činnost v klidné vodě, ale i v peřejích Trojského kanálu, který prověří hasiče svou náročností. Mohou si tak vyzkoušet plavbu v divoké vodě. Další částí výcviku je záchrana tonoucího v klidné vodě na paddleboardu a následně i v peřejích pod Trojským kanálem.

Během výcviku převzal ředitel HZS hl. m. Prahy Luděk Prudil nový člun Pioner Multi, který darovaly pražským hasičům Pražské vodovody a kanalizace. Člun v hodnotě přes 400 tisíc korun se stal důležitou součástí výbavy potápěčské jednotky. Jedná se o pevný člun, který má v přední části manipulační prostor pro případnou záchranu osob z vody. Je to druhý podobný člun svého druhu, který HZS hl. m. Prahy může využít pro svou zásahovou činnost v Praze i mimo ni. Potápěči pražských profesionálních hasičů totiž vyjíždějí k případům i mimo region hlavního města.

PVK mají s pražskými hasiči dlouhodobou spolupráci a nejedná se dar první. „Po diskusích s vedením sboru jsme se rozhodli darovat člun v hodnotě bezmála půl miliónu korun, který ještě více rozšíří jejich vybavení," uvedl generální ředitel společnosti Petr Mrkos.

Záchranný člun najde svůj domov na základně v pražských Modřanech. A podle hasičů nebude zasahovat pouze v Praze na Vltavě, ale také ve Středočeském či Ústeckém kraji.

Člun je celosvětově nejprodávanější model. Je stabilní a odolný a certifikaci má na zatížení 1122 kg, uveze až 10 osob. Příďové dveře jsou široké 92 cm a ovládají se nerezovým navijákem pro snadné nastupování případě nakládání nebo transport zraněné osoby.Autor: Alo

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru