Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hasiči cvičili zásah u požáru věže Staroměstské radnice
Hasiči při cvičení před orlojem. Foto: Jan Kostík / MV - GŘ HZS ČR

Hasiči cvičili zásah u požáru věže Staroměstské radnice

Dvacítka profesionálních hasičů ze tří hasičských stanic zasahovala dnes ráno u cvičného požáru v horních patrech věže Staroměstské radnice. Simulovaný zásah prověřil hasiče z několika hledisek. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Cvičné zásahy v historických objektech jsou nedílnou součástí přípravy pražských profesionálních hasičů. Staré stavby jsou specifické svojí konstrukcí, umístěním v historickém centru nebo konstrukcemi budovy. 

„Mimo samotné hašení po výškové technice, bylo důležité i vedení zásahu vnitřní částí věže. Hasiči si tak vyzkoušeli v reálném čase příjezd na místo události, ustavení výškové techniky a cisteren v okolí věže a samotný zásah, včetně dopravy vody na střechu objektu,“ řekl Kavka.

„Tématem cvičení bylo prověření připravenosti a akceschopnosti jednotek k provádění záchranných prací v specifických podmínkách historických objektů,“ dodal. Zítra budou hasiči nacvičovat zásah na Petřínské rozhledně.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru