Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hasiči cvičili zásah u požáru věže Staroměstské radnice
Hasiči při cvičení před orlojem. Foto: Jan Kostík / MV - GŘ HZS ČR

Hasiči cvičili zásah u požáru věže Staroměstské radnice

Dvacítka profesionálních hasičů ze tří hasičských stanic zasahovala dnes ráno u cvičného požáru v horních patrech věže Staroměstské radnice. Simulovaný zásah prověřil hasiče z několika hledisek. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Cvičné zásahy v historických objektech jsou nedílnou součástí přípravy pražských profesionálních hasičů. Staré stavby jsou specifické svojí konstrukcí, umístěním v historickém centru nebo konstrukcemi budovy. 

„Mimo samotné hašení po výškové technice, bylo důležité i vedení zásahu vnitřní částí věže. Hasiči si tak vyzkoušeli v reálném čase příjezd na místo události, ustavení výškové techniky a cisteren v okolí věže a samotný zásah, včetně dopravy vody na střechu objektu,“ řekl Kavka.

„Tématem cvičení bylo prověření připravenosti a akceschopnosti jednotek k provádění záchranných prací v specifických podmínkách historických objektů,“ dodal. Zítra budou hasiči nacvičovat zásah na Petřínské rozhledně.


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru