Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hasiči a policisté dostali od Prahy 2 dary v hodnotě 140 tisíc korun
Radní Michal Zuna (vlevo) a ředitel ředitel Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II David Körner. Foto: Praha 2

Hasiči a policisté dostali od Prahy 2 dary v hodnotě 140 tisíc korun

Radní Prahy 2 pro bezpečnost Michal Zuna (TOP 09) předal v pondělí ráno policistům Obvodního ředitelství policie Praha II bezdrátová sluchátka, videokamery do vozidel a detektory úniku plynu v hodnotě 80 tisíc korun. Druhá městská část tak pokračuje v každoroční podpoře bezpečnostních složek, kdy na věcné dary strážníkům, policistům a hasičům vyčlenila ze svého rozpočtu celkem 240 tisíc korun a dalších 350 tisíc korun pak na motivační odměny pro strážníky. 

Během uplynulých dní si od Prahy 2 dar v hodnotě 80 tisíc korun převzali také hasiči ze stanice v Sokolské ulici. Získali tak další tréninkové náčiní do posilovny v podobě vzduchového trenažéru a také přenosné mantinely nezbytné pro trénink florbalu. Až to schválí pražští zastupitelé, budou předány i dary v hodnotě 80 tisíc korun pro Městskou policii hl. m. Prahy.

„Zajištění bezpečnosti považuji jako starosta za náš prvořadý úkol, což by samozřejmě bez úzké spolupráce se strážníky, policisty a hasiči nebylo možné. Tito lidé se každodenně potýkají s náročnými situacemi a při jejich řešení často nasazují zdraví i život. O to víc si proto zaslouží naše poděkování a maximální podporu, nejen morální, ale i finanční. Každoroční příspěvky z rozpočtu radnice na nákup techniky, vybavení služeben nebo doplnění služební výstroje považuji rozhodně za účelně vynaložené prostředky,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který v závěru roku hasičům, strážníkům a policistům za celoroční práci osobně poděkuje. Radnice Prahy 2 tak činí již pravidelně v reprezentativních prostorách Novoměstské radnice.

„Bezpečná městská část není samozřejmostí. Je to bezesporu výsledek dobře fungující spolupráce radnice a jednotlivých bezpečnostních složek, a samozřejmě zásluha každodenní nelehké práce policistů, strážníků a hasičů. Jako místostarosta pro oblast bezpečnosti si zároveň velice dobře uvědomuji, jak složité to v poslední době na pracovním trhu bezpečnostní sbory mají. Těžké je kvalitní a zkušené příslušníky nejen udržet, ale zároveň motivovat k nástupu ty nové. Pokračujeme proto v naší podpoře, přispíváme bezpečnostním složkám finančně, poskytujeme jim služební byty a snažíme se je maximálně podpořit i v oblasti náboru nových příslušníků,“ dodal radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna, který v příštích týdnech zamíří i za strážníky Obvodního ředitelství policie Praha 2. Ti v letošním roce získají od radnice Prahy 2 zařízení a technologie pro noční vidění, které přispěje ke zkvalitnění jejich každodenního výkonu služby. 


Autor: Cen

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru