Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hasiče a policisty podpoří Praha 10 milionem korun. Peníze jsou určeny na vybavení i odměny
Městská policie. Ilustrační foto: archiv

Hasiče a policisty podpoří Praha 10 milionem korun. Peníze jsou určeny na vybavení i odměny

Darem v celkové výši milion korun podpoří Praha 10 hasiče a policisty působící na jejím území. Peníze z rozpočtu městské části poputují na materiální vybavení hasičů a policistů státní policie a motivační odměny pro strážníky. Příspěvek zkraje týdne schválili zastupitelé městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jan Hamrník.

„S hasiči, ale zejména policisty a strážníky spolupracujeme téměř na denní bázi. S policií řešíme dopravní opatření, vandalismus, volné pobíhání psů, konzumaci alkoholu na veřejnosti, nelegální graffiti, potíže v občanském soužití či opatření při sportovních utkáních,“ uvedl radní Michal Kočí (Piráti), který má na vršovické radnici v gesci bezpečnost, zdravotnictví a sociální oblast.

Městským strážníkům radnice poskytne 400 tisíc na motivační odměny. Policii ČR (Obvodnímu ředitelství Praha IV, pozn. aut.) a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy (Hasičské stanici č. 5, pozn. aut) pak městská část přispěje na nástroje a vybavení dle vlastního výběru, která bude v obou případech do 300 tisíc korun.

V případě policie se jedná o tiskárny, čelovky, taktické rukavice nebo páčidla, hasiči svou stanici dovybaví finskou saunou a vysoušecí skříní.

„I v těchto případech se jedná o dary, které zefektivňují a usnadňují práci příslušníků uvedených sborů, mají i je motivovat k tomu, aby u své práce zůstávali,“ dodal radní Kočí. Policisty i hasiče podle něj podporuje desátá městská část také přidělováním obecních bytů.


Autor: puc

Nadační fond nezávislé žurnalistiky nově vede Petr Orálek

1. května 2022 v 17:34

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) od dneška nově vede novinář a ekonom Petr Orálek. Fond o tom informoval na svém webu.

Další články
Nahoru