Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hasiče a policisty podpoří Praha 10 milionem korun. Peníze jsou určeny na vybavení i odměny
Městská policie. Ilustrační foto: archiv

Hasiče a policisty podpoří Praha 10 milionem korun. Peníze jsou určeny na vybavení i odměny

Darem v celkové výši milion korun podpoří Praha 10 hasiče a policisty působící na jejím území. Peníze z rozpočtu městské části poputují na materiální vybavení hasičů a policistů státní policie a motivační odměny pro strážníky. Příspěvek zkraje týdne schválili zastupitelé městské části. Informoval o tom mluvčí radnice Jan Hamrník.

„S hasiči, ale zejména policisty a strážníky spolupracujeme téměř na denní bázi. S policií řešíme dopravní opatření, vandalismus, volné pobíhání psů, konzumaci alkoholu na veřejnosti, nelegální graffiti, potíže v občanském soužití či opatření při sportovních utkáních,“ uvedl radní Michal Kočí (Piráti), který má na vršovické radnici v gesci bezpečnost, zdravotnictví a sociální oblast.

Městským strážníkům radnice poskytne 400 tisíc na motivační odměny. Policii ČR (Obvodnímu ředitelství Praha IV, pozn. aut.) a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy (Hasičské stanici č. 5, pozn. aut) pak městská část přispěje na nástroje a vybavení dle vlastního výběru, která bude v obou případech do 300 tisíc korun.

V případě policie se jedná o tiskárny, čelovky, taktické rukavice nebo páčidla, hasiči svou stanici dovybaví finskou saunou a vysoušecí skříní.

„I v těchto případech se jedná o dary, které zefektivňují a usnadňují práci příslušníků uvedených sborů, mají i je motivovat k tomu, aby u své práce zůstávali,“ dodal radní Kočí. Policisty i hasiče podle něj podporuje desátá městská část také přidělováním obecních bytů.


Autor: puc

Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

17. dubna 2024 ve 23:26

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou bude v pátek 26. ledna v Národním divadle

15. ledna 2024 v 17:36

Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou se uskuteční v pátek 26. ledna v 11 hodin v historické budově Národního divadla v Praze. Bude přístupné i veřejnosti. ČTK to oznámil Tomáš Staněk, mluvčí Národního divadla, které rozloučení organizuje ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech. Na obou...

Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

8. října 2023 v 08:55

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Další články
Nahoru