Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hasič roku 2023 je z Prahy, ve volném čase zachránil vážně zraněnou řidičku
Hasič roku 20023 Miloslav Burián. Foto: GŘ HZS ČR

Hasič roku 2023 je z Prahy, ve volném čase zachránil vážně zraněnou řidičku

Slavnostní vyhlášení výsledků 15. ročníku ankety Hasič roku se uskutečnilo ve čtvrtek 11. dubna ve Španělském sále Pražského hradu. Vyhlášeno bylo několik kategorií. Hasičem roku se stal Miloslav Burián, který zachránil lidský život. O výsledcích ankety, kterou vyhlašuje ministr vnitra od roku 2009, informoval o tom mluvčí generálního ředitelství HZS ČR Jiří Fröhlich.

Ocenění za práci a úspěchy profesionálních hasičů, zaměstnanců Hasičského záchranného sboru a hasičských týmů bylo v letošním 15. ročníku uděleno v celkem šesti kategoriích. Odborná porota vybírala z celkem 72 nominací.

Nejvyšší ocenění Hasič roku získal Miloslav Burián z HZS hl. m. Prahy za zásah, který vykonal v době svého osobního volna. „Během vyjížďky na motocyklu si všiml vážné nehody autobusu s osobním automobilem. Vyprostil a resuscitoval těžce zraněnou řidičku až do příjezdu jednotek integrovaného záchranného systému,“ řekl Fröhlich.

Jak dopadly další kategorie? Zásah roku měl USAR tým, který zasahoval v únoru 2023 při zemětřesení v Turecku. Tým složený z hasičů z Prahy a Moravskoslezského kraje pracoval na vyhledávání a vyprošťování osob v sutinách pracoval téměř nepřetržitě po dobu deseti dní.  

Cenu za první místo v kategorii Projekt roku získal projekt péče o zdraví zasahujících hasičů HZS Středočeského kraje. Ten upozorňuje na rizika kontaktu hasičů s nebezpečnými látkami a snaží se chránit zdraví a životy zasahujících příslušníků. 

„Vítězové v kategorii Kolektiv roku v loňském roce připravili povinnou rekvalifikaci českého USAR týmu, který obhájil nejvyšší úroveň připravenosti na zásah kdekoli ve světě,“ sdělil mluvčí.

Vedoucím roku se stal Jiří Němčík z HZS Moravskoslezského kraje, zaměstnankyní roku 2023 byla vyhlášena Miroslava Vymětalová, která je v současnosti nejdéle pracujícím zaměstnancem u HZS Zlínského kraje.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru