dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Harfa se dnes vrátila do středověku. Nabízí lidová řemesla, divadlo i šerm

Ví vaše děti, co dříve obnášelo živit se jako kovář, tesař nebo tkadlena? A co teprve takový košíkář, bednář a výrobce svíček? Pokud ne, možná dnes nastala vhodná doba je o tom poučit.

Podle organizátorů tradičního Dne lidových řemesel většina českých dětí má jen mlhavou představu o tom, jak náročná, ale přitom pozoruhodná tato řemesla jsou. Každý rok se proto snaží lidová řemesla připomenout názornou formou.

Den lidových řemesel probíhá dnes od desíti hodin ráno do 18:00 na střeše obchodního centra Galerie Harfa, které se nachází poblíž metra Českomoravská. „Samozřejmostí je program pro děti, kdy si budou moci některá řemesla vyzkoušet. Těšit se můžete také na doprovodný program v podobě pouličního divadla, historického šermu, dobového turnaje, ale i odborné přednášky o řemeslech a soutěže,“ přibližuje marketingová ředitelka Galerie Harfa Martina Tlustá.

„Středověké akce“ mají většinou také dopad na chuťové buňky, byť se nejedná o zrovna dietní kuchyni. Dobové pokrmy ani tentokrát chybět nebudou, navíc bude pro dospělé připravena i soutěž o rodinnou večeři ve středočeské krčmě.

Podmínky soutěžního klání jsou poměrně neobvyklé: půjde o to, vyfotit co nejlepší a nejzajímavější fotografii, na které se necháte zvěčnit při vykonávání některého z prezentovaných řemesel. Pokud si spíše než s fotoaparátem v ruce věříte v siláckých disciplínách, můžete soutěžit v hodu podkovou nebo přetahování lanem.


Další články
Nahoru