dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Happening před maďarskou ambasádou: lidé si zde na podporu bezdomovců ustelou
Pražští bezdomovci. Ilustrační foto: archiv

Happening před maďarskou ambasádou: lidé si zde na podporu bezdomovců ustelou

Reakcí na to, že v Maďarsku kriminalizovali bezdomovectví, je akce „Nechte nás vyspat: stop kriminalizaci bezdomovectví v Evropě!“, která se uskuteční ve čtvrtek 10. října. Bude to protestní průvod s happeningem na podporu (nejen) maďarských lidí bez domova.

„V našich městech se nachází mnoho nevyužitých domů, mnoho prázdných ložnic. Lidé v krajní nouzi jsou přesto nuceni stlát si denně na ulici. Vykázat je z města či poslat do ´sběrných táborů´ je nepřijatelné řešení. V Maďarsku byl před několika dny schválen zákon, který umožňuje městu vytvořit zóny bez bezdomovců,“ uvádějí organizátoři.

„Lidi ale škrtnout nelze. Pojďme vyjádřit svůj nesouhlas. Ustelme si před Maďarskou ambasádou,“ vyzývají.

Jak bude neobvyklý protest probíhat? Ve 14:30 hodin bude sraz u Kyvadla na Letné, 15 hodin začne průvod k ambasádě, v 16 hodin se uskuteční happening před ambasádou.

Sebou si zájemci mohou vzít věci, na kterých si ustelou – kartony, krabice či spacáky. Akci pořádá organizace Food not bombs.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru