Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Happening na podporu městské zeleně

Piráti v pondělí ve Stromovce pořádali happening na podporu městské zeleně s názvem Svátek stromů. Akce byla zaměřena zejména na výsadbu stromů v městském prostředí v rámci Týdne pro klima.

Akci pořádala Dana Balcarová, poslankyně za Piráty, která má v gesci životní prostředí. Happeningu se zúčastnili také předseda strany Ivan Bartoš, primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib i zastupitel hlavního města Prahy Tomáš Murňák.

Podpora městské zeleně je jednou z programových priorit, se kterou jdou Piráti na podzim do voleb společně v koalici se STAN.

Hlavním tématem byla výsadba stromů v městském prostředí a adaptace na změnu klimatu. Mimo jiné propojení městské zeleně v rámci územního plánování a její ochrana. Zazněly i připomínky k péči o stromy a ke stavu městské zeleně v Praze.

Akce přilákala nejen dospělé, ale i děti. Dospělí mohli diskutovat s přítomnými politiky. Pro děti bylo součástí programu například malování na obličej, maskérna, fotokoutek nebo Orloj snivců.


Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Rezignoval místostarosta Prahy 3 Mikeska

27. června 2021 ve 21:43

V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v uplynulém týdnu na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil...

Další články
Nahoru