dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Handicapovaní se navzájem podpořili na cestě k vysněným handbikům
Handicapovaní v čele s paralympionikem Jirkou Ježkem (stojící uprostřed s upaženou rukou) podpořili handicapované na jejich cestě k handbikům. Foto: Birrel

Handicapovaní se navzájem podpořili na cestě k vysněným handbikům

Jsou upoutáni na vozík, přišli o nohu, nebo žijí s protézou. Přesto chtějí žít aktivně, radovat se z pohybu a mají velké plány. Chtějí vyhrávat závody a zdolávat české i zahraniční kopce. Účastníci letošní a loňské Birell jízdy, která jim pomáhá vrátit se zpátky do sedla, projeli Birell bránou v čele s patronem projektu Jiřím Ježkem ve středu v Tróji. Vzájemně se tak podpořili na cestě k vysněným handbikům a speciálním kolům.

„Je skvělé vidět tváře z loňského ročníku, kteří přijeli na svých handbicích a kolech získaných právě díky loňské Birell jízdě. Jsem rád, že takto podpoříme letošní handicapované a doufám, že příští rok se stejně tak sejdeme s letošními účastníky Birell jízdy,“ přeje si patron projektu a paralympionik Jiří Ježek.

Na jízdu na kole už se těší i letošní handicapovaní. „Nemůžu se dočkat, až budu mít také vlastní handbike. Na všech z loňska jde vidět ta skutečná radost, že mohou zase sportovat a tak jen doufám, že se i letos do Birell jízdy zapojí dost lidí, kteří nám pomohou,“ přiznala mladá maminka Iveta Boleslavová, kterou upoutala na vozík nehoda.

V loňském roce Birell jízda pomohla osmi lidem částkou přes 500 tisíc korun. Jedním z nich je i Pavel Kovář, kterému ve 24 letech změnil život nešťastný pád do vody, když ochrnul na třech čtvrtinách těla. Nyní už jezdí na svém vlastním handbiku.

„Sport byl můj život a cítil jsem, že se k aktivnímu životu musím vrátit. Díky Birell jízdě už jezdím a maximálně si to užívám,“ řekl Pavel Kovář z Ostrova u Karlových Varů.

Handicapovaným můžete pomoci svým pohybem i vy. Stačí projet na kole pod speciální bránou. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 korun. Seznam zastávek Birell brány najdete na www.birelljizda.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru