dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražský život

Handbike a speciální kolo pomohou Romanu Strnadovi a Petru Janiskovi splnit jejich sny

Oba jsou aktivní sportovci a milovníci cyklistiky. Oba jsou handicapovaní a museli se poprat s nepřízní osudu, který jim zkomplikoval jejich sny. Šestatřicetiletý handbiker Roman Strnad z Prahy přišel jako dítě o levou nohu kvůli zákeřné rakovině kosti. Devětačtyřicetiletého Petra Janisku z Veleně potkala vážná nehoda. 

kolo-handikep-nahled „Bylo to těžké období pro mě i mou rodinu. Zvlášť proto, že jsem se jako otec nemohl naplno věnovat své dceři. Také jsem se bál, že už nikdy nesednu na kolo,“ vzpomíná Petr Janiska.

Cyklistiky ani závodů se však vzdát nechtěli a díky projektu Birell jízda ani nemusí. Roman Strnad se vrací do sedla zbrusu nového MTB handbiku a Petr Janiska zase šlápne do pedálů speciálního na míru upraveného kola. Oba handicapovaní sportovci si svá kola převzali v Praze a hned využili slunečného počasí, aby se na nich projeli.

„Jsem rád, že i navzdory svému handicapu a zdravotním komplikacím si můžu zase kdykoliv vyjet se svými dvěma dětmi na kolo-handikep-1-nahled kole a už se moc těším, až budu moct na svém MTB handbiku zase závodit,“ podělil se o své pocity Roman Strnad.

Do projektu Birell Jízda se zapojilo více než 100 tisíc lidí, kteří svou aktivitou pomohli osmi handicapovaným sportovcům. Po celé ČR putovaly speciální Birell brány, prostřednictvím kterých Birell věnoval za každého projetého člověka 5 korun.

Celkem lidé vyjezdili částku 570 860 korun a pomohli tak k novým speciálním kolům osmi handicapovaným příznivcům cyklistiky.

V Praze stála brána na čtyřech místech a lidé spolu s olympioniky Martinem Doktorem a Vavřincem Hradilkem přispěli částkou 52 905 korun.

kolo-handikep-2-nahled I letos budou mít lidé možnost aktivně pomáhat. Další ročník projektu Birell jízda startuje v květnu, kdy se mohou handicapovaní lidé přihlásit. Od července do srpna pak poputují Českem Birell brány.Další články
Nahoru