dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Hanč je novodobý Janoušek pana primátora, hřímal zastupitel Šťastný a pak rezignoval
Boris Šťastný zůstává poslancem, ale na funkci pražského zastupitele dnes rezignoval. Ilustrační foto: www.borisstastny.cz

Hanč je novodobý Janoušek pana primátora, hřímal zastupitel Šťastný a pak rezignoval

Nečekaný krok udělal hned na úvod dnešního jednání pražského zastupitelstva Boris Šťastný. Člen koaliční strany ODS snesl ostrou kritiku na současné vedení pražského magistrátu a oznámil, že se vzdává zastupitelského mandátu. 

MUDr. Boris Šťastný

Narozen 8. dubna 1970 v Praze
Ženatý, 2 děti (Boris, 2001 a Zoran, 2003)

Je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor všeobecné lékařství (1994). Od roku 1990 působil ve vrcholných manažerských pozicích v komerční sféře.

V roce 2006 byl za ODS zvolen poslancem Parlamentu České republiky. V roce 2010 obhájil poslanecký mandát.

Od roku 2002 je zastupitelem MČ Praha 10, od roku 2010 byl i zastupitelem hl. m. Prahy. 

Zde byl členem Výboru pro zdravotnictví, sociální a bytovou politiku.

Zdroj: www.borisstastny.cz

Bývalý předseda pražské ODS Boris Štastný na začátku dnešního jednání pražského zastupitelstva uvedl, že na rozdíl od některých dnešních spojenců stávajícího primátora Bohuslava Svobody (ODS) není spojen s bývalým vedením pražského magistrátu za Bémovy éry. Neseděl podle svých slov na tučných židlích, zastupitelem byl jen od začátku tohoto funkčního období, tedy od konce roku 2010.

Pustil se do koalice ODS a TOP 09, i do konkrétních funkcionářů. Kupříkladu radní Václav Novotný (TOP 09) nechal podle Šťastného opravit zámek Ctěnice, který pronajal za symbolických tisíc korun neprůhledné firmě.

Novodobým Janouškem (lobbistou Romanem Janouškem – pozn. red.) je podle něj poradce primátora Marek Hanč.

Kroky vedení radnice považuje za škodlivé, netransparentní, neprofesionální a ideově zvrácené, zmínil i obvinění členů pražské rady kvůli krokům v kauze Opencard. „Proto na konci tohoto jednání odstupuji z postu zastupitele,“ řekl. Nadále prý bude hájit zájmy občanů. 

Na slova Šťastného reagovala radní Aleksandra Udženija (ODS). Řekla, že po přednesení jeho projevu je dobře, že odstoupil. Šťastného řeč označila za snůšku demagogie a lží.

Borise Šťastného by měl podle výsledků voleb nahradit bývalý starosta Prahy 1 Filip Dvořák, který byl na přelomu tisíciletí radním. 

Na funkci pražského zastupitele rezignoval po Borisi Šťastném další výrazný komunální politik občanských demokratů – starosta desáté městské části Milan Richter. Uvedl, že ODS v současné koalici se stranou TOP 09 rezignovala na svůj program, koalice podle něj zastavila rozvoj města.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru