dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Halu na Strahově opakovaně ničil vítr, oprava za jedenáct milionů se zaměří i na kotvení
To byl fičák. Před osmi lety zničila halu vichřice. Foto: archiv ČAS

Halu na Strahově opakovaně ničil vítr, oprava za jedenáct milionů se zaměří i na kotvení

Pražské zastupitelstvo včera schválilo poskytnutí téměř jedenácti milionů korun na opravu sportovní přetlakové haly na Strahově. Její plášť je totiž v havarijním stavu a hrozí, že by kvůli tomu mohla být hala uzavřena. Ve špatném stavu je také povrch atletického oválu pod pláštěm haly. Halu v minulosti opakovaně poškodil silný vítr, opravy stály město miliony.

„Jde o jedinou atletickou halu v Praze sloužící pro přípravu zejména mladých atletů. Využívá ji 38 atletických oddílů a klubů s mládežnickou základnou přes 6 tisíc aktivních členů. Jsem přesvědčen, že rekonstrukcí této haly, která je v havarijním stavu, se podaří nejen obnovit její provoz, ale zlepšit i sportovní podmínky pro výchovu nových nadějí,“ uvedl radní Jan Wolf.

U přetlakové haly bude provedena kompletní rekonstrukce jejího pláště, včetně kotvení a nezbytných úprav technologické části. Stávající umělý povrch typu „Sandwich“ projde rekonstrukcí svého horního líce.

hala-strahov-clanek-1-nahled Nejprve bude provedeno jeho očištění s případným broušením. Očištěný povrch bude poté napenetrován a následně obnoven vsypávanou vrstvou aplikovanou na polyuretanovou stěrku. Na závěr bude provedeno lajnování dle aktuálních pravidel atletiky.

hala-strahov-clanek-nahled V České republice jsou pouze dvě certifikované přetlakové haly s dvou set metrovým oválem, kde je možné nejen trénovat, ale i pořádat oficiální atletické mítink. Jedna je v Ostravě a druhá právě v Praze na Strahově. Opravená hala by měla začít sloužit sportovcům v první polovině příštího roku.

V tomto století byla už hala dvakrát zničena vichřicí. Na podzim roku 2002 byla nutná celková přestavba. Po vichřici v lednu 2007 stála oprava pláště osm milionů korun.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru