dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Halmoši: Starosta Prahy 6 o přístupu do informačního sms kanálu lže
Já nic, já muzikant? Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář obvinil z pozdního informování občanů ostatní. Foto: archiv

Halmoši: Starosta Prahy 6 o přístupu do informačního sms kanálu lže

Bývalý mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši se důrazně ohradil proti tvrzení starosty městské části Jana Koláře (TOP 09), že prý kvůli němu nemohla na konci května radnice zaslat včas sms varovnou zprávu občanům části Dejvic o tom, že jim z kohoutků teče závadná voda.

Je docela možné, že politické vedení Prahy 6 pod vedením starosty Jana Koláře se snaží vytěžit z nedávné kontaminace vody v Dejvicích politické body. Alespoň některé poslední kroky, kdy například starosta požadoval plošné odškodnění pro všechny obyvatele, nejen pro ty se zdravotními potížemi, tak vypadají.

Do tohoto možného populistického scénáře se ale politikům vůbec nehodilo, když vyšlo najevo, že úřad zaspal při informování veřejnosti formou bezplatných zpráv přes SMS InfoKanál.

I když byly tisíce obyvatel bez pitné vody už v neděli 24. května, první varovná zpráva přišla necelé dvoutisícovce lidí, kteří se v minulosti přihlásili do systému, až následující den!

Starosta Kolář veřejně prohlašoval, že infokanál nebyl funkční. Z této nepravdy ho usvědčila sama firma, která praktický informační kanál provozuje. „Služba SMS InfoKanál, kterou radnice Prahy 6 pro rychlou komunikaci s občany využívá, byla v neděli 24. května plně funkční. Neprobíhala žádná údržba a nedošlo ani k jejímu selhání,“ uvedl pro ČTK Jana Mertová, ředitelka divize SMS InfoKanál ve společnosti Konzulta Brno.

Starosta Kolář následně hodil problémy se službou na Adama Halmošiho, který před měsícem skončil ve funkci mluvčího. Ten si podpásovku nenechal líbit a dnes se ozval z Dublinu, kde aktuálně pobývá.

„Je jasně doložitelné, že manuál pro mluvčího včetně kontaktů, přístupu a hesel na SMS InfoKanál jsem vedení úřadu předával 4. května. Tedy téměř tři týdny před havárií vody,“ uvedl Halmoši v tiskovém prohlášení.

„Proto vůbec nechápu, proč starosta nyní o více než měsíc déle do médií tvrdí, že radnice kvůli mém odchodu neměla přístup do SMS InfoKanálu, to je absolutní hloupost! A takové lži odmítám,“ dodal Halmoši.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru