Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Hala 22 v Pražské tržnici nabízí dvě volná prodejní místa, v jednom má vzniknout i take-away občerstvení

Hala 22 v Holešovicích je největší zeleninový trh s celoročním provozem a s jednou z nejdelších tradic v hlavním městě. Aktuálně město vypsalo výběrové řízení na dvě prodejní místa, jedno klasické pro potravinový sortiment a jedno dvojité místo přímo v čele haly u vstupu, kde by kromě prodejního sortimentu provozovatel měl nabízet i občerstvení a nápoje s sebou, ideálně vyrobené přímo ze sortimentu Haly 22. 

Nové prodejní místo s občerstvením se tak má stát pomyslnou výkladní skříní haly, je možné tu nabízet např. čerstvé džusy a šťávy, sandwiche, kávu, čaj či další občerstvení. Hala 22 se nachází v krásné prosvětlené secesní hale kde zájemci na jednom místě najdou až 50 prodejců, farmářů a pěstitelů.

V nabídce tu dominují stánky s ovocem a zeleninou, z Čech i z dovozu, k sehnání jsou tu ale i čerstvé ryby a mořské plody, maso, sýry, koření, med a ořechy nebo pečivo. Ze specializovaných obchodů najdete v hale asijské, ruské nebo bulharské potraviny a speciality z Dalmácie, bezobalový bio obchod, stánek s kávou a nechybí ani květiny, nebo oblíbené sushi.

Skladba stánků se liší během týdne, některé prodejce najdete v hale jenom o víkendu. Trh je otevřený každý den kromě neděle, v týdnu od 8 do 17 a v sobotu od 8 do 14, o víkendech v sezoně probíhají i nejrůznější prodejní a kulturní akce na korzech venku před halou, kterých je možné se účastnit.

Hala 22 v areálu funguje už od 80. let, kdy byl areál bývalých městských jatek přebudován na komerční prostory. Dnešní zeleninový trh původně sloužil jako tržnice hovězího dobytka. Celý areál Pražské tržnice je od 90. let památkově chráněný a v příštích 15 letech projde citlivou rekonstrukcí. Momentálně probíhá mezinárodní architektonická soutěž na podobu veřejných prostranství.

Volné prostory v areálu město postupně pronajímá. Další významnou příležitostí pro gastronomický provoz bude výběrové řízení na provozovatele restaurace v bývalé jateční Burze, neorenesanční dominantě areálu přímo u vstupu od Bubenského nábřeží a Vltavy.

Pro klasické prodejní místo v Hale 22 je nutné podat nabídku už do 4. října, pro druhé větší místo s občerstvením až do 18. listopadu.

Detailní informace k výběrovým řízením jsou dostupné na stránkách Tržnice.


Autor: TZ, red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru