dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Haf, mňau (čti: Díky!). Pražané pomohli útulku rekordním množstvím krmení
S granulemi od dárců vydrží útulek několik měsíců. Foto: archiv MP

Haf, mňau (čti: Díky!). Pražané pomohli útulku rekordním množstvím krmení

Lidé o vánočních svátcích pomohli pražskému útulku rekordním množstvím krmení a darů. Opuštěným zvířatům přinesli 9,3 tuny konzerv, granulí či piškotů, krmení tak vystačí do léta. Někteří návštěvníci přispěli i finančními dary. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer.

V kotcích útulku začaly zároveň přibývat nechtěné vánoční dárky v podobě štěňat. Pro většinu zvířat se ale podle ředitele daří brzo najít domov.

„Množství darů je letošní rok skutečně rekordní, celé svátky lidé nosili krmení a další věci, je to pro nás úžasná pomoc," uvedl ředitel. Vloni se ve stejném období sešlo v útulku asi osm tun krmiva. Zvířecí svěřenci přitom měsíčně spotřebují kolem tuny granulí a konzerv.

Ošetřovatelé od Vánoc zachránili sedm štěňat, která se našla třeba u popelnice. „Štěňata nejsou nijak zanedbaná, naopak jsou navoněná, jako by je někdo na ulici vyhodil přímo od vánočního stromku," uvedl ředitel. Naštěstí prý se ale taková zvířata v útulku moc dlouho nezdrží a brzy si pro ně přijde nový majitel.

Útulek v Troji a Měcholupek se stará o až 90 druhů zvířat, především ale pečuje o zatoulané a nechtěné psy a kočky. V sezoně jde denně o zhruba 150 psů a 250 koček.

Výjimkou nejsou ani hospodářská zvířata jako ovce a koně, ale i jedovatí pavouci, krajty či anakondy. Jednou našel přechodný domov v útulku i aligátor.


Další články
Nahoru