dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražské krimi

Hádka, nebo neopatrnost? Soud se musí vrátit k případu Ukrajinky, která spadla z balkonu

Pražský městský soud se příští týden vrátí ke kauze cizince, kterého obžaloba původně vinila z toho, že shodil manželku z balkonu a zraněnou ji odtáhl do křoví. Za pokus o vraždu mu původně hrozilo až 18 let vězení, žena ale změnila své předchozí tvrzení a vypověděla, že spadla sama. Justice muže poté potrestala dvouletým odnětím svobody za neposkytnutí pomoci, cizinec se s tím ale nesmířil a proti rozhodnutí se úspěšně dovolal. ČTK to zjistila z justiční databáze.

Incident se stal v noci 30. července 2014 v bytě v pražské Troji. Podle původního tvrzení obžaloby se ukrajinští manželé, kteří spolu mají tři malé dcery, nejprve pohádali, a muž poté ženu vyhodil z druhého patra v úmyslu ji usmrtit. Když zjistil, že nezemřela, odtáhl ji do blízkého lesíka. Tam manželku bez pomoci zanechal a utekl.

Žena, která byla pod vlivem alkoholu, si při pádu zlomila dvě žebra, výběžky obratlů, lopatku a loket. Také se jí roztrhla cysta na ledvině, což vedlo k vnitřnímu krvácení. Díky svědkům se dostala včas do nemocnice, kde se po operaci svěřila, že doma dlouhodobě čelí násilí a že za její poslední zranění rovněž může manžel.

Později ale toto tvrzení odvolala s tím, že spadla, když opravovala anténu. Muž ji prý přenesl do lesíka proto, aby neměli ostudu před sousedy.

Manžela přišla žena podpořit i k loňskému vyhlášení rozsudku u pražského městského soudu. Soudkyně tehdy konstatovala, že obžaloba neunesla důkazní břemeno v tom smyslu, že by se manželku pokusil zabít.

Šestatřicetiletého podnikatele shledal soud vinným z neposkytnutí pomoci, za které mu uložil maximální, tedy dvouletý trest. Jeho chování označil za zavrženíhodné. Muž se hned na místě odvolal proti výši trestu, vrchní soud však protest zamítl a rozsudek nabyl právní moci.

Cizince se ale podle zápisu v justiční databázi minulý měsíc zastal Nejvyšší soud, který městskému soudu přikázal, aby věc v potřebném rozsahu znovu projednal a rozhodl. Jednání je nařízeno na 20. května.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru