dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého
Ilustrační foto: Freeimages.com

Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého

V neděli večer došlo v centru Prahy ke konfliktu dvou mužů, který vyvrcholil tím, že jeden z nich bodnul druhého nožem do břicha. Policie již zadržela pachatele, ale hledá svědky události.

Celý konflikt se stal v neděli 1. listopadu nedlouho před dvaadvacátou hodinou a odstartovala ho banální hádka řidiče auta značky Škoda jedoucího po severojižní magistrále a spolujezdce souběžně jedoucího vozidla Hyundai.

Muži si při jízdě po Wilsonově ulici od Florence nadávali přes otevřená okénka a vzájemně se uráželi až na křižovatku ulic Žitná a Štěpánská, kde obě auta zastavila na semaforech na červenou.

„Oba aktéři z vozidel vystoupili a pokračovali v započatém konfliktu. Když se k sobě přiblížili na dosah, řidič škodovky bodl druhého do břicha. Následně nasedl zpět do vozu a z místa činu odjel,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zraněného převezl jeho kolega do nemocnice, kde byl okamžitě operován. Zprávu o lékařském zákroku sedmadvacetiletého muže s bodným zraněním předali zdravotníci policistům.

Případ si převzali kriminalisté druhého policejního obvodu a začali s jeho prověřováním. Na základě vyhodnocení zajištěných stop získali během několika hodin potřebné informace k útočníkovi. Následující den po incidentu dvě hodiny po poledni ho zadrželi na jeho pracovišti.

„I když byli oba účastníci incidentu již vyslechnuti, kriminalisté na objasnění celého případu i nadále pracují. Touto cestou se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud jste se stali svědky popisované události, předejte nám informace prostřednictvím linky 158 nebo se osobně dostavte na nejbližší policejní služebnu,“ dodal policejní mluvčí Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý trest odnětí svobody.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru