Dnes Sobota - jasno 1°C
Zítra Neděle - jasno -3°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého
Ilustrační foto: Freeimages.com

Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého

V neděli večer došlo v centru Prahy ke konfliktu dvou mužů, který vyvrcholil tím, že jeden z nich bodnul druhého nožem do břicha. Policie již zadržela pachatele, ale hledá svědky události.

Celý konflikt se stal v neděli 1. listopadu nedlouho před dvaadvacátou hodinou a odstartovala ho banální hádka řidiče auta značky Škoda jedoucího po severojižní magistrále a spolujezdce souběžně jedoucího vozidla Hyundai.

Muži si při jízdě po Wilsonově ulici od Florence nadávali přes otevřená okénka a vzájemně se uráželi až na křižovatku ulic Žitná a Štěpánská, kde obě auta zastavila na semaforech na červenou.

„Oba aktéři z vozidel vystoupili a pokračovali v započatém konfliktu. Když se k sobě přiblížili na dosah, řidič škodovky bodl druhého do břicha. Následně nasedl zpět do vozu a z místa činu odjel,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zraněného převezl jeho kolega do nemocnice, kde byl okamžitě operován. Zprávu o lékařském zákroku sedmadvacetiletého muže s bodným zraněním předali zdravotníci policistům.

Případ si převzali kriminalisté druhého policejního obvodu a začali s jeho prověřováním. Na základě vyhodnocení zajištěných stop získali během několika hodin potřebné informace k útočníkovi. Následující den po incidentu dvě hodiny po poledni ho zadrželi na jeho pracovišti.

„I když byli oba účastníci incidentu již vyslechnuti, kriminalisté na objasnění celého případu i nadále pracují. Touto cestou se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud jste se stali svědky popisované události, předejte nám informace prostřednictvím linky 158 nebo se osobně dostavte na nejbližší policejní služebnu,“ dodal policejní mluvčí Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý trest odnětí svobody.


Odjel bez placení od pumpy

Včera v 18:35

S prosbou o pomoc při zastavení zákazníka, který odjel bez placení, se dnes po půlnoci na strážníky v noci obrátila obsluha čerpací stanice v Praze 4.

Zapomněli zaplatit za skútry

4. března 2021 v 18:18

Skupina mladíků se na Petříně projížděla na sdílených skútrech, které nezaplatili.

Na dolinách hořelo auto

4. března 2021 ve 12:47

Dnes od 8:43 hodin zasahovala jednotka pražských profesionálních hasičů v ulici Na dolinách v Praze 4. Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že plameny auto zachvátily v plném rozsahu.

Krádež benzínu v Praze 5

3. března 2021 v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Kličkoval v protisměru

2. března 2021 ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Další články
Nahoru