Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého
Ilustrační foto: Freeimages.com

Hádka mužů v autech vyvrcholila na semaforech. Jeden pobodal druhého

V neděli večer došlo v centru Prahy ke konfliktu dvou mužů, který vyvrcholil tím, že jeden z nich bodnul druhého nožem do břicha. Policie již zadržela pachatele, ale hledá svědky události.

Celý konflikt se stal v neděli 1. listopadu nedlouho před dvaadvacátou hodinou a odstartovala ho banální hádka řidiče auta značky Škoda jedoucího po severojižní magistrále a spolujezdce souběžně jedoucího vozidla Hyundai.

Muži si při jízdě po Wilsonově ulici od Florence nadávali přes otevřená okénka a vzájemně se uráželi až na křižovatku ulic Žitná a Štěpánská, kde obě auta zastavila na semaforech na červenou.

„Oba aktéři z vozidel vystoupili a pokračovali v započatém konfliktu. Když se k sobě přiblížili na dosah, řidič škodovky bodl druhého do břicha. Následně nasedl zpět do vozu a z místa činu odjel,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zraněného převezl jeho kolega do nemocnice, kde byl okamžitě operován. Zprávu o lékařském zákroku sedmadvacetiletého muže s bodným zraněním předali zdravotníci policistům.

Případ si převzali kriminalisté druhého policejního obvodu a začali s jeho prověřováním. Na základě vyhodnocení zajištěných stop získali během několika hodin potřebné informace k útočníkovi. Následující den po incidentu dvě hodiny po poledni ho zadrželi na jeho pracovišti.

„I když byli oba účastníci incidentu již vyslechnuti, kriminalisté na objasnění celého případu i nadále pracují. Touto cestou se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud jste se stali svědky popisované události, předejte nám informace prostřednictvím linky 158 nebo se osobně dostavte na nejbližší policejní služebnu,“ dodal policejní mluvčí Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý trest odnětí svobody.


Autor: red

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

20. května 2022 v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru