dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Habaďúra na Stropnického? Policie se mě pokusila zdiskreditovat, tvrdí místostarosta
Místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický. Foto: archiv

Habaďúra na Stropnického? Policie se mě pokusila zdiskreditovat, tvrdí místostarosta

Místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, lídr vítězného hnutí Žižkov (nejen) sobě (ŽnS), považuje středeční zásah policie v jeho pracovně za pokus o jeho diskreditaci při vyjednávání o koalici. Političtí rivalové chtějí poslat vítězné ŽnS do opozice, uvedl dnes v rozhovoru s ČTK.

Končící starostka Vladislava Hujová, která vedla volební kandidátku TOP 09, považuje vyšetřování policistů za nedorozumění. „Chápu to jako formalitu," uvedla s tím, že věří ve Stropnického nevinu. Kriminální policie ve středu za přítomnosti štábu televize Prima zabavila v kanceláři místostarosty služební počítač. Prima uvedla, že vyšetřování zřejmě souvisí s bytovou politikou, kterou má Stropnický na starosti.

Místostarosta tvrdí, že důvod vyšetřování nezná, policie mu jej nesdělila. Stejně se vyjádřila starostka. „To, že měli policisté v patách televizní štáb, považuji za velmi zvláštní a nestandardní," uvedla. Policie nechce podrobnosti komentovat. Policejní mluvčí Jan Daněk dnes zopakoval informace ze středy, že kriminalisté na radnici zabavili „věc důležitou pro trestní řízení".

Víc z „taktických důvodů" odmítl sdělit. V Praze 3 není povolební koalice ani skoro tři týdny po volbách dohodnuta. Několik dnů se mluví o tom, že by koalici mohly uzavřít strany i bez ŽnS. „V Praze 3 panuje zásadní odpor proti koalici, kterou bych vedl jako starosta," tvrdí Stropnický.

„TOP 09 odmítá přijmout výsledky voleb a snaží se ze mě udělat nepřijatelného koaličního partnera," dodal. Podle něj už je neoficiálně dohodnuta koalice TOP 09, ČSSD, ODS a zástupců menších hnutí. Starostka dnes existenci dohody popřela. Na příští týden je přitom naplánováno ustavující zasedání zastupitelstva.

Starostka uvedla, že policie na radnici zasahovala už v září a zajímala se o šéfku odboru bytů Magdalenou Benešovou. Benešová tehdy absolvovala několikahodinový výslech na policii. Ve středu si kromě místostarostova počítače kriminalisté vyžádali korespondenci místostarosty a šéfky odboru, řekla starostka.

Advokátka Hana Marvanová, která poskytuje Stropnickému konzultace, dnes pro server echo24.cz uvedla, že případ se Stropnickým nesouvisí. Prý jde o záležitosti z minulosti. Prahu 3 dosud vedla koalice TOP 09 s ČSSD a ŽnS.

Po letošních říjnových volbách hnutí ŽnS obsadilo v zastupitelstvu 11 z celkových 35 míst. TOP 09 má osm zastupitelů, ODS a ČSSD po pěti. Po dvou křeslech obsadí Svobodní, KSČM a nezávislí kandidáti z Volby pro město.


Další články
Nahoru