Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
H2O a záhada zlaté slzy. Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup
Spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová společně s hercem Jiřím Lábusem knížku dnes pokřtili. Foto: Nina Havlová/Naše voda

H2O a záhada zlaté slzy. Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup

Může být život na planetě ve tvaru žloutkového věnečku? Dokážou kachny způsobit státní převrat? Kdo vynalezl kosmickou loď na parní pohon? O tom všem se dočtete v nové knížce s názvem H2O a záhada zlaté slzy. V názvu a vzorci vody H2O jsou ukryti hlavní hrdinové knihy – Hugo, Hubert a Ofélie. V pořadí již čtvrtou knížku uvedl dnes do života spolu s autory herec Jiří Lábus, který ji v audioverzi propůjčil svůj hlas.

h2o-a-slza-4-dil Hubert, Hugo a Ofélie najdou v tajné komnatě Zlatou slzu, ztracený vynález barokního alchymisty Vejcoloupa. S pomocí Zlaté slzy se vydají na cestu do vesmíru, kde objeví planetu Protizemi ve tvaru žloutkového věnečku. Ještě před nimi se však na Protizemi dostal arcipadouch profesor Vulpes, který tu zavedl tuhou diktaturu smíchu. Naši tři kamarádi to dotáhnou až na popraviště, ale nakonec všechno dobře dopadne.

Knihu opět vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová.

h2o-krest-11-2021 Čtenáři se mohou těšit na létající dodávku s basetím čumákem, nové rejdy starého dobrého zlosyna profesora Vulpese i šikovné packy mluvícího kuňáka Kuneše.

Napínavá sci-fi plná vtipu, zajímavostí a obrázků vychází s podporou skupiny Veolia Česká republika. Je vhodná pro čtenáře od 9 do 15 let, ale bavit bude i rodiče.

Předchozí díly získaly ocenění Zlatá stuha 2018 v kategorii beletrie pro děti a vydány byly ve Španělsku, ve Slovinsku nebo v Chorvatsku.

První tři knížky si můžete objednat zde.

 


Autor: TZ, red

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Baráčnické vítání léta

16. května 2022 v 09:05

Praha 15 zve na Baráčnické vítání léta v neděli 19. června. 

Další články
Nahoru