Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
H2O a záhada zlaté slzy. Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup
Spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová společně s hercem Jiřím Lábusem knížku dnes pokřtili. Foto: Nina Havlová/Naše voda

H2O a záhada zlaté slzy. Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup

Může být život na planetě ve tvaru žloutkového věnečku? Dokážou kachny způsobit státní převrat? Kdo vynalezl kosmickou loď na parní pohon? O tom všem se dočtete v nové knížce s názvem H2O a záhada zlaté slzy. V názvu a vzorci vody H2O jsou ukryti hlavní hrdinové knihy – Hugo, Hubert a Ofélie. V pořadí již čtvrtou knížku uvedl dnes do života spolu s autory herec Jiří Lábus, který ji v audioverzi propůjčil svůj hlas.

h2o-a-slza-4-dil Hubert, Hugo a Ofélie najdou v tajné komnatě Zlatou slzu, ztracený vynález barokního alchymisty Vejcoloupa. S pomocí Zlaté slzy se vydají na cestu do vesmíru, kde objeví planetu Protizemi ve tvaru žloutkového věnečku. Ještě před nimi se však na Protizemi dostal arcipadouch profesor Vulpes, který tu zavedl tuhou diktaturu smíchu. Naši tři kamarádi to dotáhnou až na popraviště, ale nakonec všechno dobře dopadne.

Knihu opět vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová.

h2o-krest-11-2021 Čtenáři se mohou těšit na létající dodávku s basetím čumákem, nové rejdy starého dobrého zlosyna profesora Vulpese i šikovné packy mluvícího kuňáka Kuneše.

Napínavá sci-fi plná vtipu, zajímavostí a obrázků vychází s podporou skupiny Veolia Česká republika. Je vhodná pro čtenáře od 9 do 15 let, ale bavit bude i rodiče.

Předchozí díly získaly ocenění Zlatá stuha 2018 v kategorii beletrie pro děti a vydány byly ve Španělsku, ve Slovinsku nebo v Chorvatsku.

První tři knížky si můžete objednat zde.

 


Autor: TZ, red

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru