Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Gymnázium Na Zatlance získá více učeben, Praha do vestavby investuje skoro 50 milionů korun
Gymnázium Na Zatlance v Praze je tradiční čtyřleté státní gymnázium. Foto: zatlanka.cz

Gymnázium Na Zatlance získá více učeben, Praha do vestavby investuje skoro 50 milionů korun

Pražští radní včera schválili záměr pro realizaci veřejné zakázky stavebních prací na rozšíření prostor Gymnázia Na Zatlance v Praze 5 s předpokládanou hodnotou necelých 50 milionů korun. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě. 

Jedná se o půdní vestavbu v křídle budovy v ulici Na Zatlance pro nové odborné učebny, kabinety a další související prostory včetně rekonstrukce stávajících prostor v pátém podlaží.

Stavební práce rovněž zahrnují i zateplení stávajícího stropu v celém objektu včetně opravy střešního pláště. Předmětem plnění je také realizace nového venkovního výtahu pro zajištění bezbariérového přístupu.

„Důvodem realizace takovéto rozsáhlé finanční zakázky je hlavně řešení problému s nedostatkem vhodných výukových prostor a zázemí jak pro studenty, tak i učitelský sbor,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Zateplení půdního prostoru a stropu bylo podle něj třeba vyřešit i z důvodu optimalizace energetické náročnosti budovy, které se pozitivně projeví při snížení provozních nákladů.

„Gymnázium touto vestavbou získá potřebné prostory pro výuku, technické zázemí, ale i bezbariérový přístup,“ dodal radní Šimral. Financování projektu bude zajištěno z rozpočtu hlavního města.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru