Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení
Školní prostory osiřely. Na jak dlouho, se teprve ukáže. Foto: agstepanska.cz

Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení

Na Akademickém gymnáziu ve Štěpánské ulici v centru Prahy došlo mezi studenty k výskytu onemocnění covid-19. Vedení školy, jejímž zřizovatelem je pražský magistrát, kvůli tomu na dnešek vyhlásilo volno a čeká se na další postup hygieny. Podle anonymu, který přišel emailem do redakce serveru Pražský patriot, ředitel školy prevenci podcenil, ten to obratem důrazně odmítnul.

„Vzhledem k výskytu nemoci covid-19 vyhlašuje ředitel Akademického gymnázia na pátek 4. září volno ředitele školy. Výuka se nekoná, sledujte aktuální informace na webu školy a v Bakalářích. Další postup bude řešen v součinnosti s hygienickou stanicí,“ uvedlo gymnázium na svých webových stránkách.

Redakci serveru Pražský patriot dnes ráno kontaktoval anonym, který se označuje jako zaměstnanec školy. „Ačkoli se současná situace je opět riskantní, ředitel školy bohužel nezajistil vše potřebné pro hygienické zabezpečení školy. Pedagogové, ani nikdo jiný, nedostal roušky. Zároveň se v celé škole ani nemusely nosit. Na začátku roku bylo oznámeno, že není dostatečný počet místností pro vytvoření takzvané izolační místnosti. Diskuse o měření teploty u vstupu byla odmítnuta. Nemá prý význam. Není prý jasné, co by se dělo se studenty, kteří by měli vyšší teplotu,“ napsal anonym.

Pražský patriot obratem požádal o reakci ředitele školy Milana Štěrbu. Ten informace sdělené anonymem označil jako nepravdivé. „Jsme střední škola, nošení roušek není povinné. Obecně je názor, že rouška při výuce není vhodná, některým lidem se z toho točí hlava. Proto jsme se rozhodli nechat rozhodnutí na žácích a jejich rodičích. Ale pedagogové měli od školy roušky k dispozici už v době maturity a mají i nyní,“ uvedl Štěrba.

Pokud prý hygienici přikážou nošení roušek, zajistí, aby to studenti i pedagogové dodržovali.

Ve škole je podle něj dostatek automatických dávkovačů desinfekce. „Než se dostane žák do třídy, mine cestou sedm dávkovačů,“ řekl. Informace, že byla odmítnuta debata o měření teploty u vstupu, je podle něj také lživá.

„Máme k dispozici čtyři teploměry, kdokoli, komu není dobře, se může změřit. Zvažujeme nákup termokamery, ale to je složitější, musel by u toho někdo sedět a vyhodnocovat,“ řekl Štěrba,“ podle kterého gymnázium už třikrát dezinfikovalo své prostory, pokaždé to stálo školní kasu zhruba 50 000 korun.

Izolační místnost je podle něj vytvořena, je to atrium školy. Pokud by někdo měl příznaky, bude tam odveden. V případě, že bude vícero případů naráz, poslouží jako izolační místnost sborovna.

Nákaza koronavirem se objevila u žáka, který ale ani do školy nenastoupil a je v karanténě. Tam skončila podle Milana Štěrby i žákyně, která byla úvodní den ve škole při zahájení výuky jednu hodinu a následující den tři hodiny. Následně se u ní také projevila nákaza.


Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Praha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

Včera ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru