Dnes Pondělí - jasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 5°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení
Školní prostory osiřely. Na jak dlouho, se teprve ukáže. Foto: agstepanska.cz

Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení

Na Akademickém gymnáziu ve Štěpánské ulici v centru Prahy došlo mezi studenty k výskytu onemocnění covid-19. Vedení školy, jejímž zřizovatelem je pražský magistrát, kvůli tomu na dnešek vyhlásilo volno a čeká se na další postup hygieny. Podle anonymu, který přišel emailem do redakce serveru Pražský patriot, ředitel školy prevenci podcenil, ten to obratem důrazně odmítnul.

„Vzhledem k výskytu nemoci covid-19 vyhlašuje ředitel Akademického gymnázia na pátek 4. září volno ředitele školy. Výuka se nekoná, sledujte aktuální informace na webu školy a v Bakalářích. Další postup bude řešen v součinnosti s hygienickou stanicí,“ uvedlo gymnázium na svých webových stránkách.

Redakci serveru Pražský patriot dnes ráno kontaktoval anonym, který se označuje jako zaměstnanec školy. „Ačkoli se současná situace je opět riskantní, ředitel školy bohužel nezajistil vše potřebné pro hygienické zabezpečení školy. Pedagogové, ani nikdo jiný, nedostal roušky. Zároveň se v celé škole ani nemusely nosit. Na začátku roku bylo oznámeno, že není dostatečný počet místností pro vytvoření takzvané izolační místnosti. Diskuse o měření teploty u vstupu byla odmítnuta. Nemá prý význam. Není prý jasné, co by se dělo se studenty, kteří by měli vyšší teplotu,“ napsal anonym.

Pražský patriot obratem požádal o reakci ředitele školy Milana Štěrbu. Ten informace sdělené anonymem označil jako nepravdivé. „Jsme střední škola, nošení roušek není povinné. Obecně je názor, že rouška při výuce není vhodná, některým lidem se z toho točí hlava. Proto jsme se rozhodli nechat rozhodnutí na žácích a jejich rodičích. Ale pedagogové měli od školy roušky k dispozici už v době maturity a mají i nyní,“ uvedl Štěrba.

Pokud prý hygienici přikážou nošení roušek, zajistí, aby to studenti i pedagogové dodržovali.

Ve škole je podle něj dostatek automatických dávkovačů desinfekce. „Než se dostane žák do třídy, mine cestou sedm dávkovačů,“ řekl. Informace, že byla odmítnuta debata o měření teploty u vstupu, je podle něj také lživá.

„Máme k dispozici čtyři teploměry, kdokoli, komu není dobře, se může změřit. Zvažujeme nákup termokamery, ale to je složitější, musel by u toho někdo sedět a vyhodnocovat,“ řekl Štěrba,“ podle kterého gymnázium už třikrát dezinfikovalo své prostory, pokaždé to stálo školní kasu zhruba 50 000 korun.

Izolační místnost je podle něj vytvořena, je to atrium školy. Pokud by někdo měl příznaky, bude tam odveden. V případě, že bude vícero případů naráz, poslouží jako izolační místnost sborovna.

Nákaza koronavirem se objevila u žáka, který ale ani do školy nenastoupil a je v karanténě. Tam skončila podle Milana Štěrby i žákyně, která byla úvodní den ve škole při zahájení výuky jednu hodinu a následující den tři hodiny. Následně se u ní také projevila nákaza.


K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Roušky a respirátory pro seniory Prahy 9

5. března 2021 v 19:13

V pondělí 8. března dostanou senioři po prokázání se občanským průkazem, kde je uvedeno trvalé bydliště na území městské části Praha 9, k pěti kusům roušek i dva respirátory.

Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí dětských hřišť

5. března 2021 v 18:56

Hřiště zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

4. března 2021 v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Další články
Nahoru