dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - oblacno
4°C
Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení
Školní prostory osiřely. Na jak dlouho, se teprve ukáže. Foto: agstepanska.cz

Gymnázium kvůli covidu vyhlásilo volno, čeká se na hygieniky. Ředitel odmítá anonymní nařčení

Na Akademickém gymnáziu ve Štěpánské ulici v centru Prahy došlo mezi studenty k výskytu onemocnění covid-19. Vedení školy, jejímž zřizovatelem je pražský magistrát, kvůli tomu na dnešek vyhlásilo volno a čeká se na další postup hygieny. Podle anonymu, který přišel emailem do redakce serveru Pražský patriot, ředitel školy prevenci podcenil, ten to obratem důrazně odmítnul.

„Vzhledem k výskytu nemoci covid-19 vyhlašuje ředitel Akademického gymnázia na pátek 4. září volno ředitele školy. Výuka se nekoná, sledujte aktuální informace na webu školy a v Bakalářích. Další postup bude řešen v součinnosti s hygienickou stanicí,“ uvedlo gymnázium na svých webových stránkách.

Redakci serveru Pražský patriot dnes ráno kontaktoval anonym, který se označuje jako zaměstnanec školy. „Ačkoli se současná situace je opět riskantní, ředitel školy bohužel nezajistil vše potřebné pro hygienické zabezpečení školy. Pedagogové, ani nikdo jiný, nedostal roušky. Zároveň se v celé škole ani nemusely nosit. Na začátku roku bylo oznámeno, že není dostatečný počet místností pro vytvoření takzvané izolační místnosti. Diskuse o měření teploty u vstupu byla odmítnuta. Nemá prý význam. Není prý jasné, co by se dělo se studenty, kteří by měli vyšší teplotu,“ napsal anonym.

Pražský patriot obratem požádal o reakci ředitele školy Milana Štěrbu. Ten informace sdělené anonymem označil jako nepravdivé. „Jsme střední škola, nošení roušek není povinné. Obecně je názor, že rouška při výuce není vhodná, některým lidem se z toho točí hlava. Proto jsme se rozhodli nechat rozhodnutí na žácích a jejich rodičích. Ale pedagogové měli od školy roušky k dispozici už v době maturity a mají i nyní,“ uvedl Štěrba.

Pokud prý hygienici přikážou nošení roušek, zajistí, aby to studenti i pedagogové dodržovali.

Ve škole je podle něj dostatek automatických dávkovačů desinfekce. „Než se dostane žák do třídy, mine cestou sedm dávkovačů,“ řekl. Informace, že byla odmítnuta debata o měření teploty u vstupu, je podle něj také lživá.

„Máme k dispozici čtyři teploměry, kdokoli, komu není dobře, se může změřit. Zvažujeme nákup termokamery, ale to je složitější, musel by u toho někdo sedět a vyhodnocovat,“ řekl Štěrba,“ podle kterého gymnázium už třikrát dezinfikovalo své prostory, pokaždé to stálo školní kasu zhruba 50 000 korun.

Izolační místnost je podle něj vytvořena, je to atrium školy. Pokud by někdo měl příznaky, bude tam odveden. V případě, že bude vícero případů naráz, poslouží jako izolační místnost sborovna.

Nákaza koronavirem se objevila u žáka, který ale ani do školy nenastoupil a je v karanténě. Tam skončila podle Milana Štěrby i žákyně, která byla úvodní den ve škole při zahájení výuky jednu hodinu a následující den tři hodiny. Následně se u ní také projevila nákaza.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru