Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku
Gymnázium Českolipská bylo založeno v první polovině devadesátých let. Zdroj foto: Facebook / Michal Janovský

Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr na investici na Gymnáziu Českolipská v Praze 9, v jejímž rámci bude provedena nástavba části objektu školy. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Zřizovatelem školy je metropole. Devátá městská část tento projekt, který už realizovala na svých základních školách, podporuje.

K zahájení zadávacího řízení pro nástavbu by mělo dojít do konce ledna, s vlastní realizací se počítá tento nebo příští rok. Předpokládaná hodnota je necelých 19 milionů korun a investice bude hrazena z pražského rozpočtu. 

„Stejně jako je tomu u Gymnázia v Českolipské i u ostatních plánovaných investičních akcí odboru školství vycházíme především z potřeby renovovat a rozšiřovat stávající prostory školních budov, kdy jsme tlačeni narůstající demografickou křivkou a s tím souvisejícím nutným zvyšováním kapacit. V případě této investice vzniknou na Českolipské tři nové odborné třídy pro studenty a jejich výuku,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

V nástavbě gymnázia nově vzniknou tři odborné třídy, včetně kabinetu, a strojovna vzduchotechniky pro větrání prostoru učeben a ostatních prostor. 

Dále bude k pavilonu přistaveno i požární únikové schodiště, aby stavba odpovídala bezpečnostním standardům. Součástí objektu bude také retenční nádrž pro zadržení srážkových vod. 

„Jsem rád, že Českolipská získá nové prostory pro výuku, a že se tak rozšíří prostory pro vzdělávání na Praze 9. Je to obdobná nástavba, jakou městská část udělala v minulých letech na všech svých proseckých základních školách,“ sdělil radní Prahy 9 pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru