Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku
Gymnázium Českolipská bylo založeno v první polovině devadesátých let. Zdroj foto: Facebook / Michal Janovský

Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr na investici na Gymnáziu Českolipská v Praze 9, v jejímž rámci bude provedena nástavba části objektu školy. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Zřizovatelem školy je metropole. Devátá městská část tento projekt, který už realizovala na svých základních školách, podporuje.

K zahájení zadávacího řízení pro nástavbu by mělo dojít do konce ledna, s vlastní realizací se počítá tento nebo příští rok. Předpokládaná hodnota je necelých 19 milionů korun a investice bude hrazena z pražského rozpočtu. 

„Stejně jako je tomu u Gymnázia v Českolipské i u ostatních plánovaných investičních akcí odboru školství vycházíme především z potřeby renovovat a rozšiřovat stávající prostory školních budov, kdy jsme tlačeni narůstající demografickou křivkou a s tím souvisejícím nutným zvyšováním kapacit. V případě této investice vzniknou na Českolipské tři nové odborné třídy pro studenty a jejich výuku,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

V nástavbě gymnázia nově vzniknou tři odborné třídy, včetně kabinetu, a strojovna vzduchotechniky pro větrání prostoru učeben a ostatních prostor. 

Dále bude k pavilonu přistaveno i požární únikové schodiště, aby stavba odpovídala bezpečnostním standardům. Součástí objektu bude také retenční nádrž pro zadržení srážkových vod. 

„Jsem rád, že Českolipská získá nové prostory pro výuku, a že se tak rozšíří prostory pro vzdělávání na Praze 9. Je to obdobná nástavba, jakou městská část udělala v minulých letech na všech svých proseckých základních školách,“ sdělil radní Prahy 9 pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).


Autor: puc

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru