Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku
Gymnázium Českolipská bylo založeno v první polovině devadesátých let. Zdroj foto: Facebook / Michal Janovský

Gymnázium Českolipská v Praze 9 díky nástavbě rozšíří prostory pro výuku

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr na investici na Gymnáziu Českolipská v Praze 9, v jejímž rámci bude provedena nástavba části objektu školy. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Zřizovatelem školy je metropole. Devátá městská část tento projekt, který už realizovala na svých základních školách, podporuje.

K zahájení zadávacího řízení pro nástavbu by mělo dojít do konce ledna, s vlastní realizací se počítá tento nebo příští rok. Předpokládaná hodnota je necelých 19 milionů korun a investice bude hrazena z pražského rozpočtu. 

„Stejně jako je tomu u Gymnázia v Českolipské i u ostatních plánovaných investičních akcí odboru školství vycházíme především z potřeby renovovat a rozšiřovat stávající prostory školních budov, kdy jsme tlačeni narůstající demografickou křivkou a s tím souvisejícím nutným zvyšováním kapacit. V případě této investice vzniknou na Českolipské tři nové odborné třídy pro studenty a jejich výuku,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

V nástavbě gymnázia nově vzniknou tři odborné třídy, včetně kabinetu, a strojovna vzduchotechniky pro větrání prostoru učeben a ostatních prostor. 

Dále bude k pavilonu přistaveno i požární únikové schodiště, aby stavba odpovídala bezpečnostním standardům. Součástí objektu bude také retenční nádrž pro zadržení srážkových vod. 

„Jsem rád, že Českolipská získá nové prostory pro výuku, a že se tak rozšíří prostory pro vzdělávání na Praze 9. Je to obdobná nástavba, jakou městská část udělala v minulých letech na všech svých proseckých základních školách,“ sdělil radní Prahy 9 pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).


Autor: puc

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru