dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
GUY, GUY ILL, EFAS GUY. Maloval na papír, teď chtěl zažít pocity sprejera. Při premiéře pohořel
Jeden z výtvorů zadrženého sprejera. Foto: Policie ČR

GUY, GUY ILL, EFAS GUY. Maloval na papír, teď chtěl zažít pocity sprejera. Při premiéře pohořel

V úterý kolem půl páté nad ránem zahlédl operátor kamerového systému mladíka, který posprejoval budovu v ulici Lounských nápisem „GUY“.

Takto následně poškodil i fasádu dalšího domu v ulici Žateckých a v sousední ulici Petra Rezka pak postříkal stěny stánku trafiky tagy „GUY ILL“ a „EFAS GUY“.

poskozeny-stanek-trafiky-nahled Poté mířil směrem k Táborské ulici k nedaleké zastávce tramvají. Operační důstojník mladého muže pozorně sledoval a mezitím na místo vyslal nejbližší hlídku. Policisté mladíka zastihli za dvě minuty u tramvajové zastávky Palouček.

„Sprejer zpanikařil, odhodil batoh a dal se na útěk. Po pár metrech v ulici Na vítězné pláni ho další z přijíždějících hlídek zadržela. V jeho ruksaku policisté nalezli gumové rukavice a sprej se stříbrnou barvou," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová

tagy-sprejera1-nahled Dvacetiletý muž skončil na služebně, kde mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Během výslechu dosud netrestaný mladík sdělil, že „chtěl zažít ten pocit sprejovat na zeď. Dosud byl jen pozorovatelem a maloval si pouze na papír“.

Za tuto nezdařenou uměleckou premiéru mu hrozí až dvouleté vězení. Státní zástupce rozhodl o tom, že případ policisté zpracují ve zkráceném čtrnáctidenním přípravném řízení. Škoda na poškozených fasádách domů a stánku trafiky je majiteli předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru