dnes
Čtvrtek - polojasno
16°C
zítra
Pátek - zatazeno
17°C
pozítří
Sobota - oblacno
23°C
Guerilla v Praze 3: Městskou část v noci zaplavila falešná kampaň parodující Stranu zelených
Jedna z ilegálních reklamních ploch, kterou se někdo pokusil poškodit Zelené. Foto: Facebook Strana zelených Praha 3

Guerilla v Praze 3: Městskou část v noci zaplavila falešná kampaň parodující Stranu zelených

V ulicích Prahy 3 se přes noc objevily plakáty, letáky a další reklamní nosiče s nápisy, které mají vypadat jako kampaň Strany zelených. Slogany parodují program strany a narážejí na to, že podle kritiků Zelení například brání stavbě bytů nebo tvorbě parkovacích míst. Strana se proti dezinformační kampani neznámých autorů ohradila, a věc řeší s policií.

zeleni-byty „V noci na dnešek zahájila neznámá skupina dezinformační kampaň proti Zeleným. Prahu 3 zaplavily letáky, plakáty na lampách a velkoformátové bannery s manipulativními a lživými texty. Sololitové reklamy na lampy instalovala najatá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila,“ uvedl zastupitel Prahy 3 Ondřej Rut, lídr kandidátky Zelení a nezávislí.

 Jak uvedla ČTK, mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan o kampani žádné informace nemá. Je však podle něj možné, že k nelegálním výlepům policisté v noci na Žižkov skutečně vyjížděli, jen je náročné při množství výjezdů bez konkrétnějších informací zásah dohledat.

Podle Ruta je kampaň vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem je sama Strana zelených a jejím cílem je zmást veřejnost. „Důrazně se proti této kampani ohrazujeme. Jejím autorem nejsou Zelení. Cílem kampaně je pravděpodobně narušit úspěšné jednání o vytvoření nové koalice s TOP/STAN a Piráty. Je nám velmi líto, že se veřejnost stává nedobrovolným svědkem nečistého politického boje i po volbách,“ sdělil Rut.

zeleni-rychlost „Od včerejší noci kampaň pilně odstraňujeme a vše řešíme s policií. Její pokrytí je ale opravdu masivní. Budeme rádi, když také odstraníte, co vám přijde pod ruku, kartony jde celkem snadno strhnout. Můžete se u toho třeba i vyfotit,“ uvedla Strana zelených Praha 3 na svém facebookovém profilu.

Volby v Praze 3 vyhrála se ziskem 22,2 procenta hlasů koalice ODS, lidovců a Svobodných (Koalice pro Prahu 3), kterou vede současný starosta Alexander Bellu. V 35členném zastupitelstvu získala deset mandátů.

Druhá skončila koalice TOP 09 a STAN s 21,1 procenta a devíti mandáty a třetí Piráti s 19,2 procenta a osmi křesly.o zastupitelstva se dostalo také hnutí ANO se ziskem 12,5 procenta a pěti zastupiteli a Zelení a nezávislí, kteří na základě volebního zisku 8,1 procenta obsadí tři křesla.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru