dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - zatazeno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C
Guerilla v Praze 3: Městskou část v noci zaplavila falešná kampaň parodující Stranu zelených
Jedna z ilegálních reklamních ploch, kterou se někdo pokusil poškodit Zelené. Foto: Facebook Strana zelených Praha 3

Guerilla v Praze 3: Městskou část v noci zaplavila falešná kampaň parodující Stranu zelených

V ulicích Prahy 3 se přes noc objevily plakáty, letáky a další reklamní nosiče s nápisy, které mají vypadat jako kampaň Strany zelených. Slogany parodují program strany a narážejí na to, že podle kritiků Zelení například brání stavbě bytů nebo tvorbě parkovacích míst. Strana se proti dezinformační kampani neznámých autorů ohradila, a věc řeší s policií.

zeleni-byty „V noci na dnešek zahájila neznámá skupina dezinformační kampaň proti Zeleným. Prahu 3 zaplavily letáky, plakáty na lampách a velkoformátové bannery s manipulativními a lživými texty. Sololitové reklamy na lampy instalovala najatá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila,“ uvedl zastupitel Prahy 3 Ondřej Rut, lídr kandidátky Zelení a nezávislí.

 Jak uvedla ČTK, mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan o kampani žádné informace nemá. Je však podle něj možné, že k nelegálním výlepům policisté v noci na Žižkov skutečně vyjížděli, jen je náročné při množství výjezdů bez konkrétnějších informací zásah dohledat.

Podle Ruta je kampaň vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem je sama Strana zelených a jejím cílem je zmást veřejnost. „Důrazně se proti této kampani ohrazujeme. Jejím autorem nejsou Zelení. Cílem kampaně je pravděpodobně narušit úspěšné jednání o vytvoření nové koalice s TOP/STAN a Piráty. Je nám velmi líto, že se veřejnost stává nedobrovolným svědkem nečistého politického boje i po volbách,“ sdělil Rut.

zeleni-rychlost „Od včerejší noci kampaň pilně odstraňujeme a vše řešíme s policií. Její pokrytí je ale opravdu masivní. Budeme rádi, když také odstraníte, co vám přijde pod ruku, kartony jde celkem snadno strhnout. Můžete se u toho třeba i vyfotit,“ uvedla Strana zelených Praha 3 na svém facebookovém profilu.

Volby v Praze 3 vyhrála se ziskem 22,2 procenta hlasů koalice ODS, lidovců a Svobodných (Koalice pro Prahu 3), kterou vede současný starosta Alexander Bellu. V 35členném zastupitelstvu získala deset mandátů.

Druhá skončila koalice TOP 09 a STAN s 21,1 procenta a devíti mandáty a třetí Piráti s 19,2 procenta a osmi křesly.o zastupitelstva se dostalo také hnutí ANO se ziskem 12,5 procenta a pěti zastupiteli a Zelení a nezávislí, kteří na základě volebního zisku 8,1 procenta obsadí tři křesla.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru