dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Gripen, Pandur, bojový Kajman, protitankové zbraně. Armáda ukazuje u Hradu svou techniku
Vojenská technika na Hradčanském náměstí. Foto: archiv AČR

Gripen, Pandur, bojový Kajman, protitankové zbraně. Armáda ukazuje u Hradu svou techniku

Návštěvníci Hradčanského námětí mohou od dneška až do pondělí obdivovat vojenskou techniku a výzbroj při akci k dvacetiletému výročí armády České republiky. Jedním z hlavních lákadel je maketa letounu JAS-39 Gripen ve skutečné velikosti, kterou zapůjčily pro tuto akci švédské vzdušné síly.

Příznivci vojenské techniky uvidí i obrněný transportér Pandur, lehké obrněné vozidlo IVECO, bojové vozidlo Land Rover Kajman, nákladní automobil Tatra 810, zdravotnické auto Land Rover, protitankové zbraně Karl Gustav a moderní ruční zbraně zavedené do výzbroje české armády.

Vedle Pražského hradu bude také vystaven přenosný protiletadlový raketový komplet RBS-70. Pro porovnání se starší generací výzbroje užívanou před 20 lety budou na Hradčanském náměstí zároveň prezentovány i ruční zbraně ze sbírek Vojenského historického ústavu.

Prezentace se dále zúčastní se svojí technikou a vybavením i Vojenská policie, Hradní stráž a také Vojenská zdravotnická služba. Návštěvníci výstavy, na kterou je vstup zdarma, dostanou příležitost seznámit se s pokrokem dosaženým v technice, výzbroji a schopnostech Ozbrojených sil České republiky za uplynulých 20 let.

Dnes, zítra a v neděli bude výstava otevřena pro veřejnost vždy v době od 9 do 17 hodin a v pondělí 28. října od 9 do 15 hodin. Maketa letounu JAS-39 Gripen bude na Hradčanském náměstí vystavena jen do neděle, kdy bude v odpoledních hodinách zahájena její demontáž.

Vojenská technika na Hradčanském náměstí


Další články
Nahoru