Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Vybíráme ty nejvhodnější granule pro štěňata
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: eva_blanco / Shutterstock.com

Vybíráme ty nejvhodnější granule pro štěňata

Vybrat ty správné granule pro vašeho pejska není rozhodně jednoduchá záležitost, ale přesto je potřeba si dát opravdu záležet. Hlavně u štěněte záleží nejvíce na tom, co dostává a podle toho se bude dále odvíjet jeho růst a hlavně zdraví. Pokud tedy chcete, aby byl váš pejsek co nejvíce v pohodě, pak si udělejte chvilku a pokuste se spolu s námi vybrat ty nejvhodnější granule právě pro něj.

Granule pro ty nejmladší štěňata

Nenechte se zmást, granule pro štěňata se rozdělují již od mala, a to na dvě skupiny. Zde je potřeba si pečlivě zkontrolovat, od jakého věku pejska jsou vhodné. Pokud máte štěně mladší než půl roku, pak složení jeho krmiva vypadá úplně jinak než to od půl roku výše.

Pro pejsky mladší, než šest měsíců je vhodné koupit granule, které obsahují větší várku bílkovin. Zpravidla by se tento poměr měl pohybovat mezi 25 – 30 procenty. Druhou důležitou složkou jsou bez pochyb sacharidy, které by se zde měly nacházet v množství mezi 30 – 50 procenty. Třetí nejobsáhlejší složkou jsou tuky, které by měly být až ve 20 procentech. Samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamíny a minerály, které jsou rovněž důležité pro zdravý růst.

Přechod na granule od půl roku

Přibližně od šesti měsíců od narození se štěňátka pomalu ale jistě blíží k prahu dospělosti (jsou zde malé rozdíly podle velikosti plemene, které nemusíme brát v potaz). Jejich nutriční potřeby se pomalu začínají lišit. Co se týká bílkovin, zde se poměr nemění a stále by se měl pohybovat v rozmezí 25–30 procent. U sacharidů již dochází ke změně a ideální složení je okolo 30 procent. Krmivo pro psy tohoto věku by již nemělo obsahovat vyšší hodnoty tuků než 15 procent. Vitamíny a minerály jsou potřeba v každém věku a je tedy nutné dohlédnout, aby byly tak obsaženy.

Co se týče samotného dávkování, zde je potřeba postupovat individuálně, a ne podle orientačních tabulek na obalu. Vždy krmte podle pejskových potřeb.


V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

22. března 2023 v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Další články
Nahoru