Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vybíráme ty nejvhodnější granule pro štěňata
Pražský životKomerční sdělení
Ilustrační foto: eva_blanco / Shutterstock.com

Vybíráme ty nejvhodnější granule pro štěňata

Vybrat ty správné granule pro vašeho pejska není rozhodně jednoduchá záležitost, ale přesto je potřeba si dát opravdu záležet. Hlavně u štěněte záleží nejvíce na tom, co dostává a podle toho se bude dále odvíjet jeho růst a hlavně zdraví. Pokud tedy chcete, aby byl váš pejsek co nejvíce v pohodě, pak si udělejte chvilku a pokuste se spolu s námi vybrat ty nejvhodnější granule právě pro něj.

Granule pro ty nejmladší štěňata

Nenechte se zmást, granule pro štěňata se rozdělují již od mala, a to na dvě skupiny. Zde je potřeba si pečlivě zkontrolovat, od jakého věku pejska jsou vhodné. Pokud máte štěně mladší než půl roku, pak složení jeho krmiva vypadá úplně jinak než to od půl roku výše.

Pro pejsky mladší, než šest měsíců je vhodné koupit granule, které obsahují větší várku bílkovin. Zpravidla by se tento poměr měl pohybovat mezi 25 – 30 procenty. Druhou důležitou složkou jsou bez pochyb sacharidy, které by se zde měly nacházet v množství mezi 30 – 50 procenty. Třetí nejobsáhlejší složkou jsou tuky, které by měly být až ve 20 procentech. Samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamíny a minerály, které jsou rovněž důležité pro zdravý růst.

Přechod na granule od půl roku

Přibližně od šesti měsíců od narození se štěňátka pomalu ale jistě blíží k prahu dospělosti (jsou zde malé rozdíly podle velikosti plemene, které nemusíme brát v potaz). Jejich nutriční potřeby se pomalu začínají lišit. Co se týká bílkovin, zde se poměr nemění a stále by se měl pohybovat v rozmezí 25–30 procent. U sacharidů již dochází ke změně a ideální složení je okolo 30 procent. Krmivo pro psy tohoto věku by již nemělo obsahovat vyšší hodnoty tuků než 15 procent. Vitamíny a minerály jsou potřeba v každém věku a je tedy nutné dohlédnout, aby byly tak obsaženy.

Co se týče samotného dávkování, zde je potřeba postupovat individuálně, a ne podle orientačních tabulek na obalu. Vždy krmte podle pejskových potřeb.


Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Dnes v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Dnes v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

Včera v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

Včera v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

Včera v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

Včera v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

21. února 2024 v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

21. února 2024 v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

21. února 2024 v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

21. února 2024 v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Další články
Nahoru