dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Granty pro oblast sociální péče

Městská rada dnes schválila udělení grantů hlavního města Prahy pro oblast sociální péče v roce 2013. Granty jsou směrovány do tří oblastí podpory – oblast sociálních služeb, rodinná politika a akce celopražského významu. V grantovém řízení pro registrované sociální služby, bylo hodnoceno celkem 290 žádostí, jejich celkové finanční požadavky byly 159 656 571 Kč. Po zhodnocení žádostí pracovní skupinou pro hodnocení grantů v působnosti odboru ZSP MHMP bylo mezi jednotlivé žádosti rozděleno celkem 65 831 000 Kč. V grantovém řízení v oblasti rodinné politiky bylo hodnoceno celkem 62 žádostí s celkovou výší požadavků 12 815 244 Kč. Po zhodnocení žádostí pracovní skupinou pro hodnocení grantů v působnosti odboru ZSP MHMP bylo mezi jednotlivé žádosti rozděleno celkem 4 000 000 Kč. V grantovém řízení pro oblast akcí celopražského významu se jedná podporu akcí a aktivit celopražského, celostátního i mezinárodního významu konané v HMP v oblasti zdravotně-sociální, protidrogové prevence, sociální péče, zdravotnictví a rodiny, např. konference, semináře, osvětová činnost, festivaly, benefice, projekty a aktivity zaměřené na vybrané sociální skupiny. Do grantového řízení v oblasti akcí celopražského významu se přihlásilo celkem 48 žadatelů, s  celkovou výší požadavku 6 226 084 Kč. Jeden žadatel byl vyřazen pro nesplnění formálních povinností. Po zhodnocení žádostí prostřednictvím externích hodnotitelů a následné korekci pracovní skupinou pro hodnocení grantů v působnosti odboru ZSP MHMP, bylo navrženo k rozdělení celkem 1 604 500 Kč.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru