dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Pražská politika

Granty pro oblast protidrogové politiky

Rada hl. m. Prahy schválila návrh na poskytnutí účelové neinvestiční dotace pro program Protidrogová politika v rámci Grantového programu hl. m. Prahy pro oblast adiktologických služeb (GPAS) pro rok 2017.  Tisk předložil radní hl. m. Prahy Radek Lacko. 

V rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2017 je pro financování grantů v oblasti adiktologických služeb vyčleněna částka 45 000 000 korun. V rámci této částky je zahrnuta i částka 29 350 000 korun, která je určena na poskytnutí dotací projektům, které byly v minulosti zařazeny do systému čtyřletého financování.

Zbývající částka, 15 650 000 korun, je určena pro financování projektů předkládaných v rámci GPAS v roce 2017.

„Fenomén závislosti na drogách nelze podceňovat, zejména v Praze se stále jedná o vážný problém. Důležité je působit už v rámci primární prevence rizikového chování dětí a mládeže. To se nám poměrně daří a věřím tomu, že podporované programy a odsouhlasené granty významně obohatí protidrogovou politiku hlavního města Prahy, přičemž výsledkem budou uspokojivé statistiky počtu závislých a vyléčených,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

V rámci GPAS byly přijímány žádosti o dotaci na realizaci služeb či projektů, které jsou zaměřeny na dosažení pozitivních změn chování, postojů a změnu životního stylu u uživatelů drog, léčbu a resocializaci v oblasti protidrogové politiky a minimalizace zdravotních, sociálních a jiných rizik spojených s užívání návykových látek. Celkem bylo přijato 44 žádostí o dotaci od 15 organizací.

V rámci GPAS jsou podporovány tyto typy programů:
kontaktní a poradenské služby
terénní programy
léčba – ambulantní a lůžková léčba
substituční léčba
stacionární programy
rezidenční péče v terapeutických komunitách
ambulantní doléčovací programy (včetně chráněného bydlení a chráněných pracovních programů)
služby pro uživatele drog ve výkonu trestu a ve vazbě
detoxikace, detoxifikace
projekty zaměřené na poskytování odborných a ověřených informací uživatelům drog či jiným příjemcům služeb a odborné či laické veřejnosti; projekty doplňkové, které nepodléhají povinnosti certifikace.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru