Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

Rekonstrukce v Pražské památkové rezervaci bývají často citlivou a nákladnou záležitostí. I proto Městská část Praha 1 každoročně přispívá majitelům domů pomocí svých grantů na opravy zdejšího domovního fondu.

Pro letošní rok bylo možné žádat o granty už od 24. listopadu loňského roku. Radnice zpracovala celkem 27 obálek se žádostmi o finanční příspěvek, z nichž ve výběrovém řízení následně uspělo 22. Pět zamítnutých grantů nesplňovalo základní požadavek, který spočíval v tom, že se má jednat pouze o rekonstrukce vnějších prostor. Maximum, které bylo možné získat, bylo 50 % rozpočtu akce. Projekty musejí být dokončeny do tohoto podzimu a ještě projdou náročnou kontrolou.

V různých ulicích centra hlavního města tak dojde k dalšímu zkrášlení jednotlivých objektů. „Na granty, které jsou významným městotvorným prvkem, bylo dosud občanům Prahy 1 přiděleno více než čtvrt miliardy korun,“ vyzdvihl radní Jan Votoček přínos dlouholeté koncepce, díky které byly realizovány projekty o rozpočtech přesahujících částku tři čtvrtě miliardy korun.

Nejen obyvatelé příslušných objektů, ale všichni Pražané se tak díky grantům mohou těšit na pokračující citlivé oživování překrásných domů, které obdivuje celý svět.


Autor: TZ, red

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

13. ledna 2022 v 09:15

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Další články
Nahoru